SKORO PA DUPLO: Zvezdina stotka za početak odbrane titule, Dunav će dugo pamtiti lekciju iz Pionira!
KK Crvena zvezda, Foto: Starsport©

Superliga, 1. kolo

Šuterski trening branioca titule u srpskom prvenstvu

Objavljeno: 21:35h

Šampionski povratak Crvene zvezde na superligaške parkete u 1. kolu nacionalnog prvenstva. Debitant Dunav, osmoplasirani tim KLS, dugo će pamtiti lekciju iz Hale Aleksandar Nikolić - bilo je 101:60 za domaćina i branioca trofeja.

Momci iz Novih Banovaca nisu uspeli da izdrže u egalu ni do pola prve deonice, kada je bilo 14:4.

Od tada, prednost se samo povećavala. da bi na poluvremenu ona iznosila čak 59:31, а u jednom momentu pred kraj meča bilo je čak i maksimalnih 44 razlike za crveno-bele.

Kej Si Rivers protiv košarkaša Dunava
Kej Si Rivers protiv košarkaša Dunava foto: Starsport©

Za sablasno praznu halu, naravno, zaslužna je sezona praznika i mnogih godišnjih odmora, raspusta i porodičnih putovanja van grada, ali i snaga protivnika, bar kada je velika scena u pitanju.

Dušan Ristić, koji u Superligi menja Maika Cirbesa na centarskoj poziciji, bio je sjajan sa 18 poena, bez promašaja iz igre i uz osam skokova. Kej Si Rivers upisao je 17 poena i četiri asistencije. Dvocifreni su bili i Dobrić sa 13, Odžo sa 11 poena.

Posebno interesantan podatak je da se MVP finalne serije i celog plej-ofa ABA lige Bili Beron za 13.5 minuta u igri nije upisao u strelce, ostavši jedini od saigrača koji nije dao koš.

Kod gostiju je Nikolić sa 11 poena bio najefikasniji, ali je čak 10 dao u prvom poluvremenu.

U meču igranom u istom ovom terminu, samo u Novom Pazaru, Sloboda je slavila nad domaćim OKK sa 90:81.

FMP je u Čajetini bio bolji od Zlatibora sa 74:61 u trećem meču dana, dok je u poslednjoj odigranoj utakmici Borac bio bolji od OKK Beograda u gostima sa 97:90.