BASKONIJA SE SMRZLA NA -26 U MOSKVI: Ćaćo Rodrigez i CSKA isponižavali Špance na startu plej-ofa Evrolige!
Serhio Rodrigez je izrešetao zemljake, Foto: EPA/Georgia Panagopoulou

Evroliga, 1/4 finale

"Armejci" su lako stigli do prve pobede u seriji

Četvrtfinalne serije Evrolige počele su demoliranjem u Moskvi. CSKA je razbio Baskoniju čak 26 poena razlike u prvom susretu.

Krajnji rezultat je bio 94:68 za "armejce" koji su pokazali da jednostavno nisu ista klasa sa španskim timom u čijoj će dvorani biti igran ovogodišnji fajnal-for.

Oko dvadesetak minuta, ili bolje reći, u prvom poluvremenu se držao gostujući tim, nije se dao i grčevito se borio, ali je u jednom trenutku morao da popusti.

A kako i ne bi kada je počeo u drugoj polovini utakmice trojkaški rafal Moskovljana, šutirali su van linije 6,75 metara čak 13/23 i uz raspoloženog Serhija Rodrigeza Baskoniji nije bilo spasa.

Ćaćo je utakmicu završio sa 19 poena i 5 pogođenih trojki iz 6 pokušaja. Klajburn je dodao 10 poena, Higins 12 a kompletna ekipa CSKA je postigla poene.

Kod gostiju najraspoloženiji Šilds sa 17 poena, a po 12 su dali Hilijard i Puarije.

Naredni meč se igra takođe u Moskvi u četvrtak, a na fajnal-for će se plasirati tim koji ostvari tri pobede.