VRAĆANJE BUDUĆNOSTI U PROŠLOST: Zvezda demolirala Podgoričane i sada je na korak od Evrolige!
Bili Beron je bio najbolji pojedinac iz prve utakmice, Foto: Starsport©

aba liga, finale, 2. utakmica

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog

Objavljeno: 21:04h

Crvena zvezda je na korak od Evrolige.

Crveno-beli su demolirali Budućnost u Pioniru rezultatom 107:69 i tako poveli sa 2:0 u seriji.

Osim u prvom poluvremenu prve utakmice, nije delovalo kao da su ova dva meča finalna zbog apsolutne dominacije košarkaša Crvene zvezde. Večeras su besprekorno šutirali, što im je omogućilo ubedljiv trijumf protiv branioca trofeja.

Najefikasniji pojedinac u redovima Zvezde bio je Stratos Perperoglu sa 17 poena, dok je Kej-Si Rivers dodao poen manje. U Budućnosti su se istakli Bel i Barović sa po 10 poena.

Serija se seli u Podgoricu i u halu ,,Morača“, a naredni meč igraće se u sredu od 19 sati.

KRAJ UTAKMICE: C. Zvezda - Budućnost 107:69

40. minut - Neverovatna pobeda Zvezde. Budućnost ne pamti ovakav poraz u novijoj istoriji

37. minut - Stotka u Pioniru! 103:63 posle trojke Nenadića

36. minut - Isključen je Filip Barović, a navijači ga uvredama ispraćaju u tunel

36. minut - Pogađa i Barović, ali ovde je sve završeno

33. minut - Boriša Simanić se raspucao, nova trojka za srpskog šampiona

33. minut - Najveća prednost Zvezde na ovom meču 84:54

31. minut - Cirbes pogađa za dva poena

TREĆA ČETVRTINA: C. Zvezda - Budućnost - 76:54

30. minut - Perperoglu sa druge planete! Kakva partija Grka u Pioniru, ali se povredio na isteku trećeg perioda

28. minut - Ponovo Stratos i nova trojka. Zvezda je pred pobedom u Pioniru

26. minut - Nikolić postiže trojku za Budućnost!

24. minut - Trojka Berona! Ušao je u seriju poena Zvezdin "iks-faktor" iz prve utakmice 65:46 za crveno-bele

23. minut - Davidovac pravi nesportski faul nad Bitadzeom

22. minut - Pogodak Berona! Nije ga nigde bilo tokom prvog poluvremena

21. minut - Bel pogađa trojku, pa, potom još jednu za 56:44

POLUVREME: C. Zvezda - Budućnost 54:38

19. minut - Zvezda vodi sa 20 poena prednosti - 54:34

18. minut - Iskupio se Davidovac i pogodio trojku! Crveno-beli imaju prednost od 49:34

17. minut - Izgubio je Davidovac loptu, a gosti lagano postižu poene i smanjuju na 44:32

15. minut - Perperoglu pogađa i četvrtu trojku na ovom meču

14. minut - Majstorije Filipa Čovića na ovom meču. Sjajno je proigrao Cirbesa i već je sakupio 6 asistencija uz 7 poena za veliku prednost od 40:24.

13. minut - Stratos Perperoglu rešeta Đetiće. Nova trojka za njegovih 10 poena ukupno

12. minut - Poeni Cirbesa za +11, a Simanić je u problemu zbog brze tri lične greške

PRVA ČETVRTINA: C. Zvezda - Budućnost 26:19

POZNATA LICA U PIONIRU

1 / 5 Foto: Starsport©

10. minut - Dve dalekometne trojke Perperoglua za prednost Zvezde od 26:19

9. minut - Odličan prodor Dobrića, a treba pohvaliti Cirbesa koji je zagradio protivnika i otvorio svom saigraču put do koša za vođstvo od 17:15

8. minut - Sjajno se Filip Čović snašao. Pogodio za dva poen

a i dobio dodatno slobodno bacanje

7. minut - Faje asistira Cirbesu za novo izjednačenje u Pioniru - 12:12

5. minut - Šest poena Klarka na početku duela, pa zatim i ukradena lopta Gordića za novu prednost gostiju od 10:8

3. minut - Prva trojka na meču je delo Dejana Davidovca. Vodi Zvezda sa 5:4

3. minut - Nesportski faul je načionio Noris Kol koji ima već dve lične greške. Branko Lazić će na liniju za slobodna bacanja.

2. minut - Budućnost je povela sa 4:0 na startu meča

19:00 - Utakmica je počela