VALENSIJA NA PRAGU EVROLIGE: Slepi miševi isisali krv Albatrosima u prvom meču finala Evrokupa!
Košarkaši Valensije su dobili prvi meč finala Evrokupa, Foto: Printscreen/Youtube/EUROLEAGUE BASKETBALL

Evrokup, finale

Ubedljiva pobeda španske ekipe na Nemcima

Objavljeno: 23:05h

Valensija je korak bliže osvajanju Evrokupa i ulaznice za Evroligu!

"Slepi miševi" su iskoristili prednost domaćeg terena u prvom meču finala Evrokupa i ubedljivo pobedili Albu 89:75.

U prvom poluvremenu viđena je velika borba dve ekipe, a "albatrosi" se nikako nisu predavali i sve vreme su disali za vratom domaćinu, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 41:38.

Međutim, usledilo je furiozno otvaranje treće četvrtine igrača u narandžastim dresovima koji su već tada serijom 14:0 stekli nedostižnu prednost i više nijednom nisu dopustili gostima da ih ugroze ili im se približe.

Vil Tomas je bio prvi strelac na meču sa 22 poena, dok je Met ubacio 16. U redovima Albe najefikasniji Siva sa 17 i Hermanson sa 16 koševa.

Revanš meč se igra u Berlinu u petak, a titulu će osvojiti ekipa koja prva bude stigla do dve pobede.