ZVEZDA KORAK BLIŽA EVROLIGI: Maestralna partija Čovića i Davidovca, Beron najbolji kad je najteže!

aba liga, 1/2 finale

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:48h

Odigran je prvi meč polufinala ABA lige.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 106:101 posle produžetka i meča koji je trajao više od dva sata.

Izabranici Milana Tomića uspeli su da dođu do trijumfa posle velike borbe i drame, i sada se nalaze na korak do plasmana u veliko finale.

Veliku uglogu u pobedi crveno-belih imali su Filip Čović, Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac, koji su uspeli da vrate šampion Srbije u životu u trećoj četvrtini, kada je Partizan imao dvocifrenu prednosti.

Beron je meč završio sa 23 poena, uz samo jedan promašaj (3/3 za 2, 4/5 za 3 poena, 5/5 slobodna bacanja). Davidovac je postigao 18 poena, a Filip Čović uz 16 poena imao i devet asistencija. Rivers je dodao 12 poena za Zvezdu.

U Partizanu je najefikasniji bio Marinković sa 20 poena, Lendejl je postigao 17, Renfro 14, uz osam asistencija, a dvocifren učinak imali su još Zagorac sa 10 i Veličković sa 11 poena.

Revanš utakmica igra se za nedelju dana, a domaćin će biti Partizan.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ UTAKMICE: Crvena zvezda - Partizan 106:101

45. minut - Beron pogađa za dva poena, a Gagić pravi tehničku grešku, da bi u nastavku isti igrač pogodio i doneo verovatno trijumf svom timu

44. minut - Kakva "bomba" Zagorca sa devet metara - 96:96

43. minut - Davidovac igra majstorsku utakmicu večeras, novi poeni za neumorno krilo crveno-belih

42. minut - Kakav flouter Čovića, pa onda opet Čović... nestvarna partija plejmejkera Zvezde

41. minut - Lendejl donosi prednost Partizanu poenima iz reketa, ali u sledećem napadu uzvraća Odžo

PRODUŽECI: Crvena zvezda - Partizan 85:85

40. minut - Neverovatno lagan prodor Renfra koji na dve sekunde do isteka vremena pogađa za izjednačenje, a Rivers nije uspeo da pogodi, pa meč ulazi u produžetke

40. minut - Trojka Vanje Marinkovića za 84:83 na 20 sekundi do kraja meča

38. minut - Janković izjednačuje na 2:30 minuta pre kraja, a Davidovac nastavlja da bude hladan kao špricer

38. minut - Teška povreda za Veličkovića koji je završio utakmicu, a verovatno i sezonu

37. minut - Marinković novom trojkom stiže do 20 poena na ovom meču, pa Bandža Si pogađa oba bacanja

37. minut - Veličković 1/2 sa linije slobodnih bacanja

36. minut - Čović igra utakmicu karijere, čak 7 asistencija je podelio ove večeri

35. minut - Bili Beron, zna se, za tri poena

35. minut - Pogađa Lendejl oba bacanja - 69:68

33. minut - Opet Dobrić i opet trojka za vođstvo Zvezde, pa zatim i Filip Čović trojkom podiže navijače na noge

31. minut - Pet uzastopnih poena za Dobrića, crveno-beli na -1

III četvrtina: Crvena zvezda - Partizan 60:63

30. minut - Kakva trojka Vanje Marinkovića sa devet metara, ali onda i Ognjen Dobrić uz zvuk sirene pogađa i poništava trojku rivala

30. minut - Važne dve trojke Davidovca, samo +2 za Partizan

29. minut - Stefan Janković se razigrao u ovim momentima, dva preslikana poena za nekadašnjeg košarkaša Zvezde i vođstvo od 58:51 za Partizan

28. minut - Čović je ubacio poslednja četiri poena za Zvezdu, sve sa penala

27. minut - Janković siguran na polaganju, novih +10 za izabranike Trinkijerija

25. minut - Zakucavanje Marinkovića, raste prednost Partizana u ovim trenucima, pa zatim i trojka istog igrača - kakva dominacija mladog košarkaša u nastavku

22. minut - Renfro novim poenima donosi +3 Partizanu, a zatim i Veličković svojom trojkom postavlja rezultat na 45:39 za crno-bele

21. minut - Poveli su crno-beli prvi put na ovom meču, ali Branko Lazić svojom prvom trojkom "vraća semafor"

Poluvreme: Crvena zvezda - Partizan 36:35

20. minut - Bandža Si pogađa izuzetno važnu trojku za Partizan posle maestralnog pasa Lendejla

20. minut - Neizvesno u finišu prvog dela, Trinkijeri zatražio tajm-aut, Zvezda vodi sa 36:32

19. minut - Beron za tri - nastavlja se tradicija sa finala Kupa Radivoja Koraća

18. minut - Crno-beli se trojkom Renfroa i "odbojkom" Jankovića približili na svega -4

17. minut - Odžo zakucava, a Zagorac postiže trojku za 30:22

16. minut - Rivers je ubacio 11 poena za sada, njegova sjajna partija

15. minut - Perperoglu promašuje oba slobodna bacanja, vrlo čudna situacija za igrača ovakvih šuterskih sposobnosti

13. minut - Pogađa i Kej Si Rivers iz veoma teške pozicije, 23:16 za crveno-bele

11. minut - Aleksej Nikolić precizan za tri poena na startu druge četvrtine

I četvrtina: Crvena zvezda - Partizan 21:11

10. minut - Beron je postigao čak osam poena u prvoj deonici, Reglend je pre povrede zbog koje je morao da ode u svlačionicu upisao šest koševa, dok je Pejdž najefikasniji u crno-belom timu sa svega tri poena

7. minut - Sjajan potez Reglenda, opet je +10 za crveno-bele, 15:5

6. minut - Beron je namestio svoje nišanske sprave i pogađa dve trojke zaredom, crno-beli ostaju na svega dva postignuta poena. Trinkijeri je zatražio tajm-aut

POŽRTVOVANI BRANKO LAZIĆ

3. minut - Reglend postiže prve poene na meču, Veličković brzo uzvraća za 2:2

19:00 - Počelo je prvi meč polufinala ABA lige između Crvene zvezde i Partizana

18:55 - Malo istorije

18:55 - Tu je i Strahinja Jovančević, bronzani atletičar sa EP u Glazgovu, kao i Marko Grujić i Andrija Luković

1 / 2 Foto: Starsport©

18:50 - Marko Marin se takođe nalazi u dvorani, a Delije su ga dočekale aplauzom

18:45 - Odbojkaši Zvezde koji su osvojili Kup Srbije su ovacijama pozdravljeni u Pioniru

18:35 - Navijanje Delija i doček za sudije koje će deliti pravdu na Večitom derbiju

18:15 - Posebno mesto u dvorani je napravljeno za mlade košarkaše Crvene zvezde

Hala Pionir pred Večiti derbi
Hala Pionir pred Večiti derbi foto: Espreso.co.rs

18:00 - Evo kako Hala Pionir izgleda sat vremena pred utakmicu. Navijači Zvezde su spremile koreografiju za ovaj Večiti derbi

1 / 3 Foto: Espreso.co.rs