ZVEZDINA STOTKA PROTIV MEGE: Crveno-beli demonstrirali moć i poslali zastrašujuću poruku Partizanu pred plej-of!

ABA liga, 22. kolo

Sva dešavanja na meču u Pioniru ste pratili u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 20:52h

Crvena zvezda je završila ligaški deo ABA lige onako kako ga je i odigrala skoro celog - furiozno i moćno.

Klub sa Malog Kalemegdana je razbio Mega Bemaks 100:76 u poslednjem kolu ligaškog dela takmičenja i sada pun samopouzdanja ulazi u plej-of, gde ga već u polufinalu čeka Večiti derbi sa Partizanom.

Demonstrirali su izabranici Milana Tomića u drugoj četvrtini kakva neuzaustavljiva sila mogu da budu tako što su ubacili čak 37 poena, a primili samo 10 u tom periodu i već tada prelomili pitanje pobednika.

Na kraju je samo bilo pitanje koliki će biti krajnji rezultat, a prebacili su "stotku".

Najefikasniji su sa po 14 poena bili Simanić i Odžo koji je imao i 9 skokova, 11 je dodao Rivers, a po 10 Beron, Dobrić i Perperoglu.

U redovima gostiju Atić je postigao 14 i to nakon što je ubacio 11 u prvoj četvrtini, dok je Mišković ubacio 15.

Statistika Crvene zvezde
Statistika Crvene zvezdefoto: aba-liga.com
Statistika Mega Bemaksa
Statistika Mega Bemaksafoto: aba-liga.com

Sva dešavanja na meču u Pioniru ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

ČETVRTA ČETVRTINA

Pustio je Tomić u poslednjoj deonici i igrače koji u prethodnom periodu nisu imali značajniju minutažu, jer će mu za plej-of svakako biti potrebno da svi igrači budu u takmičarskom ritmu, a ovaj meč je ispao na kraju kao idealan za "bildovanje" samopouzdanja.

Prebacila je na kraju i Zvezda tih 100 poena, a konačan rezultat je bio 100:76.

TREĆA ČETVRTINA

Rešen je ovde pobednik još na poluvremenu, pošto je bilo jasno da igrači Mege sa onako katastrofalnom igrom iz druge četvrtine nema šanse da se vrate u meč, pogotovo s obzirom na prednost koju je zvezda stvorila.

Iako su napravili seriju 7:0 u prva dva minuta, gosti nisu uspeli ni u jednom momentu da ugroze vođstvo crveno-belih, koje na kraju treće deonice iznosi 82:58.

DRUGA ČETVRTINA

Uozbiljili su se izabranici Milana Tomića nakon ne baš dobro odigranih prvih 10 minuta pre svega u odbrani, ali su to odmah popravili.

Za svega nekoliko uvodnih minuta drugog perioda su napravili preokret preko Perperoglua, Simanića, Riversa da bi na kraju pogodio trojku Davidovac posle čega je Milojević tražio tajm-aut.

Međutim, ni taj potez trenera Mege nije urodio plodom, jer su njegovi igrači nastavili da greše i igraju prilično neorganizovano. Konačno je i Kej Si Rivers počeo da pogađa u Pioniru, što sigurno raduje Zvezdine navijače uoči polufinala plej-ofa.

Potpuno se raspala igra gostiju, pogotovo u odbrani, jer su im crveno-beli ubacili čak 30 poena za 8 minuta druge četvrtine. A na kraju je rezultat na poluvremenu 57:33.

PRVA ČETVRTINA

Neizvesno posle prve deonice u Pioniru, gosti vode 23:20.

Daleko bolje je Mega otvorila meč i povela 5:0, da bi potom i Atić pogodio trojku. On je bio nezaustavljiv za igrače crveno-belih u ovom periodu. Na brzinu je postigao čak 10 poena.

Simanić mu odgovara sa druge strane, ali Čarapić je na izmaku prvog perioda meča pogodio za prednost gostinu.