DŽOK SPRŽIO IGOKEU: Partizan uradio svoje - čekaju se Cedevita i Budućnost!
Košarkaši Partizana, Foto: Starsport©

ABA LIGA, 21. KOLO

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 21:57h

Košarkaši Partizana pobedili su Igokeu u dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultatom 67:57 u pretposlednjem kolu Aba lige. Izabranici Andree Trinkijerija su uradili ono što je bilo do njih i sada se nadaju kiksu Budućnosti i Cedevite.

Crno-beli su bili oslabljeni neigranjem Alekseja Nikolića, Vanje Marinkovića i Ognjena Jaramaza, ali su i uprkos tome bez većih problema trijumfovali.

Loša košarka, očajni procenti i još gora Igokea obeležili su meč u Pioniru, a Partizan je odigrao koliko mu je trebalo i zasluženo je slavio.

Vodili su crno-beli tokom većeg dela utakmice, Džok Lendejl je nosio Partizan sa 17 poena, a pratili su ga Gagić (8) i Gegić (7).

Kod gostiju najbolji su bili Sava Lešić sa 16 postignutih poena i mladi reorezentativac Srbije Dalibor Ilić sa 13.

KRAJ MEČA: Pobeda Partizana 67:57 u pretposlednjem kolu Aba lige.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Partizan - igokea 47:39

Održao je Partizan plus osam, kojih je imao na poluvremenu. Loša košarka se igra u Pioniru, a Džok Lendejl je i dalje najeikasniji u taboru domaćina (15), prati ga Gagić sa osam.

POLUVREME: Partizan - Igokea 31 : 23

Prilično loš meč u prvih dvadeset minuta gledali smo u dvorani "Aleksandar Nikolić". Dosadašnji deo utakmice su obeležili očajni procenti na obe strane. Ipak, ono što raduje navijače Partizana je to da su crno-beli uprkos desetkovanom sastavu odigrali bolje od protivnika. Najbolji je bio Džok Lendejl sa 11 poena, dok je kod gostuju najefikasniji bio Latavijus Vilijams sa osam poena.

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Partizan - Igokea 14:13

Crno-beli vode nakon prvih deset minuta igre. Lendejl i Nikola Janković su najraspoloženiji za igru, obojica imaju po 4 poena. Trinkijeri je zbog velikog broja povreda pružio šansu i mladom Urošu Trifunoviću.

19:00 - Utakmica u dvorani "Aleksandar Nikolić" je počela.

18.31 - Bacite pogled i na tabelu ABA lige.