Fener četvrtim trijumfom nad Zvezdom čestitao crveno-belima rođendan! (FOTO) (VIDEO)

TOP 16 FAZA EVROLIGE, 9. kolo

Posle sjajnog prvog poluvremena, crveno-beli u nastavku nisu imali rešenja ni u napadu, ni u odbrani. Pre svega nisu uspeli da zaustave sjajnog Luiđija Datome koji je meč završio sa 27 poena
Objavljeno: 22:01h

Košarkaši Crvene zvezde su pretrpeli poraz na gostovanju u Istanbulu od Fenerbahčea rezultatom 72:65 (14:18, 11:16, 24:6,23:25) u okviru devetog kola TOP 16 faze Evrolige. Crveno-belima je ovo četvrti neuspeh protiv ekipe Željka Obradovića ove sezone. Izabranici Dejana Radonjića odlično su otvorili utakmicu, tokom koje je u prvih dvadeset minuta bilo jako malo poena, što je rezultat dobre odbrane sa obe strane. Zvezda je imala inicijativu od početka, sjajno odigrala prvo poluvreme i na pauzu otišla sa prednošću od devet poena, pre svega iskoristivši skoro svaku priliku u napadu koja joj se ukazala.

Nažalost, takvo izdanje nije ponovila u drugom poluvremenu, pa je Fenerbahče rešio treću deonicu u svoju korist rezultatom 24:6. Crveno-beli nisu uspeli da odgovore na sjajne role Datomea i Bogdanovića i polako je počela da im ulazi nervoza pod kožu. Fener se odlepio i videlo se da ima meč pod svojom kontrolom. Izabranici Željka Obradovića su nastavili da održavaju prednost od desetak poena do kraja utakmice, pa su slavili rezultatom 72:65. Crveno-beli su pružili dobar otpor velikom favoritu i uz prikazani nivo igre na večerašnjoj utakmici imaju čemu da se nadaju u nastavku takmičenja.
Printscreen/euroleague.net
Rezultati Četvrtak 61:76
58:76 77:83 Petak 72-65
Standings provided by Sofascore LiveScore
Sva dešavanja za vreme, pre i posle meča mogli ste da pratite direktno uz Espreso.co.rs KRAJ UTAKMICE! FENERBAHČE JE PO ČETVRTI PUT OVE SEZONE POBEDIO CRVENU ZVEZDU 61:51 61:49
57:47 56:47 52:45 52:43 Kraj treće deonice 24:6 49:40 44:40