KINGSI ZAUZDALI GRMLJAVINU USRED OKLAHOME: Sjajna pobeda Bogdana i ekipe! Kad Rakete ispaljuju Ratnici stradaju!
Bogdan Bogdanović i DiAron Foks proslavljanju dobro izveden napad, Foto: AP

NBA

Zaista je nekoliko fenomenalnih utakmica odigrano prethodne noći

Objavljeno: 09:52h

Uh kakvu pobedu i koliko važnu je ostvario Sakramento na gostovanju Oklahomi 119:116.

U dramatičnoj završnici utakmice, Vestbruk je minutu pre kraja pogodio trojku za izjednačenje, da bi na 30 sekundi pre kraja Foks sa linije penala doneo prednost Kingsima 118:119.

Domaćin nije iskoristio naredni napad i na 4 sekunde do kraja je Barns pogodio jedno od dva slobodna bacanja čime je postavio konačan rezultat, pošto je Pol Džordž promašio trojku za produžetak u poslednjoj sekundi.

Valja istaći zaista sjajnu igru kompletne ekipe iz Kalifornije kojoj je bio neophodan ovaj trijumf u borbi za mesto koje vodi u plej-of, pogotovo posle dva uzastopna poraza od Denvera i Golden Stejta.

Izuzetno dobar je bio naš Bogdan Bogdanović sa 15 postignutih poena i 4 skoka i asistenciju dok Nemanja Bjelica nije nastupio u ovom susretu. Najefikasniji kod Kingsa bio je Badi Hild sa 34 poena, a pratili su ga Begli i Foks sa po 19.

Kod poraženih Tandera Vestbruk je ubacio 41 poen uz 10 uhvaćenih lopti, dok je prilično podbacio najbolji strelac ekipe u dosadašnjem delu sezone, Pol Džordž koji je postigao svega 14 poena, koliko i Šruder.

U velikom derbiju zapadne konferencije, Hjuston je u gostima pobedio Golden Stejt 118:112, i to bez pomoći prvog strelca lige Džejmsa Hardena.

"Brada" je preskočio gostovanje u "Orakl areni" i mnogi su mislili da to odmah otpisuje "rakete" iz ovog meča, ali nisu tako mislili ostali igrači koji su dokazali da umeju da odigraju sjajno i kada im nema na parketu "prve violine".

Već su u prvoj četvrtini stekli velikih 15 poena prednosti, a iako je na kraju prvog poluvremena bilo +7, Voriorsi nisu ugrozili pobedu gostiju do samog kraja utakmice.

Sjajno su bili raspoređeni poeni kod Roketsa - Erik Gordon 25, Kris Pol 23 i 17 asistencija, Kenet Farid 20 uz 10 asistencija, Pi Džej Taker 18 uz 10 skokova, Kapela 15...

Kod Voriorsa najbolji Durent sa 29 poena, Stef Kari je ubacio 25, a Tompson 20.

NBA, rezultati:

Atlanta - Finiks 120:112 Šarlot - Bruklin 115:117 Klivlend - Memfis 112:107 Nju Orleans - LA Lejkers 128:115 Vašington - Indijana 112:119 Majami - Detroit 96:119 Čikago - Boston 126:116 Oklahoma - Sakramento 116:119 Golden Stejt - Hjuston 112:118 Milvoki - Minesota 140:128 Juta - Dalas 125:109 Filadelfija - Portland 115:130