AEK JE ŠAMPION SVETA U KOŠARCI: Da, dobro ste pročitali, ali kad vidite s kim se takmičio, sve će vam biti jasno!
Košarkaši AEK-a, Foto: EPA/Georgia Panagopoulou

ŠAMPION SVETA

Postao je treći grčki tim koji je osvojio taj trofej

Košarkaši AEK-a prvi put u istoriji osvojili su trofej FIBA Interkontinentalnog kupa.

AEK je postao treći grčki tim, uz Olimpijakos i Panatinaikos koji je osvojio taj trofej. U finalu turnira, čiji je domaćin bio Rio de Žaneiro, ekipa iz Grčke pobedila je brazilski Flamengo sa 86:70.

Najbolji strelac bio je bek Atinjana Džordan Tiodor koji je ubacio 22 poena uz pet skokova, a solidan je bio i Dušan Šakota koji je meč završio sa 11 koševa. U redovima brazilskog tima, najefikasniji je bio Anderson Varežao sa 21 poenom i 11 skokova. U meču za treće mesto argentinski San Lorenco je pobedio prvaka Razvojne NBA lige Ostin sa 77:59.