VEČITI DERBI U FINALU: Zvezdina rapsodija u poslednjoj četvrtini zapečatila Meginu sudbinu!
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Megu u polufinalu Kupa Radivoja Koraća, Foto: Starsport©

krk, polufinale

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 23:08h

Košarkaši Crvene zvezde u drugom polufinalu Kupa Radivoja Koraća su bili bolji od Mega Bemaksa rezultatom 92:73.

Utakmica je počela veoma traljavo na obe strane sa mnogo grešaka, da bi se u finišu prve deonice malo konsolidovali redovi. Mega je na krilima sjajnog Atića odgovarala na svaki napad Crvene zvezde i bila egal tokom čitavog poluvremena, dok su crveno-beli nošeni partijom odličnog Perperoglua uspevali da se u par navrata odlepe rezultatski, a zakucavanjem Dobrića je završeno prvo poluvreme rezultatom 42:37.

Treća četvrtina je donela veliku neizvesnost gde su oba tima imala prednost. Trojkama Berona je ekipa Milana Tomića držala stvari u svojim rukama, da bi u par navrata Cerovina i Stanić pokušavali i na kraju uspeli da preokrenu rezultat i u poslednju deonicu ušli sa realnim izgledima da naprave iznenađenje.

A, onda se upalila Zvezdina mašina i Bili Beron koji je sa tri trojke u poslednjoj deonici i definitivno rešio meč i ugasio svaku nadu Mege za pobedom u ovom polufinalu.

Najefikasniji na meču u timu sa Malog Kalemegdana bio je Bili Beron sa 20 poena, pratili su ga još, Perperoglu sa , kao i Davidovac (15) i Dobrić (12) dok se u poraženom timu najviše istakao Edin Atić 20 sa koševa, a raspoložen je bio još i Filip Stanić sa 16.

Podsetimo, Partizan je u prvom polufinalu savladao FMP sa 83:71.

Finale se igra u nedelju sa početkom od 17 časova.

KRAJ MEČA: Crvena zvezda - Mega Bemaks 92:73

39. minut - I Marko Kešelj je pogodio trojku!

37. minut - Beron i Regland rešavaju ovaj meč i najverovatnije vode svoj tim u veliko finale.

36. minut - Regland za tri! 78:67 - možda su ovo trenuci koji lome utakmicu.

36. minut - +8 za Zvezdu, izgleda da je tim sa Malog Kalemegdana upalio mašinu i na krilima Berona imaju najveću prednost na meču.

Bili Beron je rešio ovaj meč
Bili Beron je rešio ovaj meč foto: Starsport©

33. minut - Stanić je upisao 14. poen i vratio vođstvo svojoj ekipi.

30. minut - Mega se ne predaje i ima prednost na početku poslednje deonice.

IV četvrtina:

27. minut - Dobrić pogađa trojku za vetar u leđa svom timu u završnici treće četvrtine, potom i Ristić iz teške pozicije pogađa za dva poena i vraća Zvezdi prednost - 58:53

26. minut - Cerovina trojkom smanjuje na 52:51 i ponovo uvodi utakmicu u neizvestan tok, dok već par sekundi kasnije sjajni Atić stiže do svog 20 poena na meču

24. minut - Majstorska partija Edina Atića za sada, njegov 18 poen za spuštanje razlike na -3, ali Beron još jednom pogađa za tri poena

24. minut - Ponovo pas Reglanda za Cirbesa koji upisuje svoj osmi poen večeras, u sledećem napadu Stefan Fundić postiže četvrti koš na meču

Regland i Cirbes sjajno sarađuju na večerašnjem meču
Regland i Cirbes sjajno sarađuju na večerašnjem meču foto: Starsport©

23. minut - Slab početak treće četvrtine, malo poena na obe strane. 47:42 za ekipu iz Beograda

21. minut - Beron trojkom iz ugla otvara drugo poluvreme, u sledećem napadu zakucava Zoran Nikolić

III četvrtina:

Probudili su se i navijači Zvezde koji na ovom meču ne navijaju organizovano:

Statistika Zvezde posle prvog poluvremena
Statistika Zvezde posle prvog poluvremena foto: FIBA / Printscreen
Statistika Mege posle prvog poluvremena
Statistika Mege posle prvog poluvremena foto: FIBA / Printscreen

20. minut - Kakav završetak poluvremena! Alej-up Reglanda za Dobrića za 42:37

17. minut - Ušla je voda u uši košarkašima Mege. Zvezda ima prvu prednost na ovom meču, a mladi Mišković pravi nesmotrenu grešku i poklanja napad protivniku u kom se najbolje snalazi Maik Cirbes i vodi svoj tim na +4

15. minut - Izjednačenje u Nišu! Sjajan pas Čovića za Cirbesa koji pogađa veoma bitne poene - 29:29

13. minut - Pola poena za Zvezdu je postigao Stratos Perperoglu, a Davidovac stiže do druge trojke na meču za rezultatsku neizvesnost - 25:29

Stratos Perperoglu je raspoložen za igru
Stratos Perperoglu je raspoložen za igru foto: Starsport©

13. minut - Tajm-aut je zatražila klupa Crvene zvezde. Fundić je postigao koš za 24:17, pa je strateg tima sa Malog Kalemegdana morao da reaguje.

12. minut - Revolveraški obračun Atića i Perperoglua u ovim trenucima. Dve trojke za Megu, kao i jedna za ekipu Milana Tomića za svega 30 sekundi.

12. minut - Uspeo je iz teške pozicije da pogodi Perperoglu i smanji prednost Mege na 16:14

II četvrtina:

10. minut - Gotov je prvi deo igre, košarkaši Mege vode rezultatom 16:12, ali evidentno je da utakmica nije baš efikasna i preterano interesantna. Mnogo grešaka na obe strane, a zanimljiv je i procenat Zvezde iz igre samo 21% (3/14), a oba tima su postigle samo dve trojke iz čak 14 pokušaja

Statistika posle prve četvrtine
Statistika posle prve četvrtine foto: FIBA / Printscreen

9. minut - Iskusni Branislav Ratkovica pogađa oba slobodna bacanja i povećava prednost svoje ekipe na 16:7, dok u sledećem napadu Davidovac postiže prvu trojku na meču

8. minut - +7 za Megu, poene je upisao i Marjanović, trenutno je 14:7 za tim Dejana Milojevića

7. minut - Edin Atić postiže poene za svoj tim, doduše, Simanić mu je udario rampu, ali su sudije dosudile "silaznu putanju" u korist tima iz Sremske Mitrovice

Edin Atić i Milojević u razgovoru
Edin Atić i Milojević u razgovoru foto: Starsport©

6. minut - Četvrti poen Reglanda, sjajan "flouter" je izveo na isteku napada američki košarkaš

3. minut - Regland postiže prve poene za crveno-bele

Regland predvodi napad svoje ekipe
Regland predvodi napad svoje ekipe foto: Starsport©

2. minut - Mišković pogađa trojku za 5:0 u korist Mege

21:00 - Počelo je drugo polufinale

20:50 - Izlazak igrača na teren

20.45 - Kej Si Rivers je došao da bodri svoj novi klub u društvu saigrača Alekse Radanova i Mohameda Fajea...

1 / 2 Foto: Espreso.co.rs

A, onda je seo sa Milanom Tomićem i proćaskao o nečemu.