LENDEJL, RENFRO I MARINKOVIĆ ULOVILI PANTERE: FMP igrao četvrtinu i po, crno-beli čekaju Zvezdu u finalu!
KK Partizan - KK FMP, Foto: Starsport©

KUP RADIVOJA KORAĆA, POLUFINALE

Sva dešavanja sa meča možete pratiti na lajv-blogu na Espresu.rs

Objavljeno: 18:45h

Partizan je prvi finalista Kupa Radivoja Koraća 2019. godine, pošto je slavio nad FMP sa 83:71 u niškom Čairu.

Od samog početka, kada su sa tri trojke Vanja Marinković i Aleks Renfro popeli crno-bele na dvocifrenu prednost, videlo se da će Panteri teško da se vrate u meč, iako su u trećoj četvrtini čak stigli i do vođstva od +2 (deo druge i treće četvrtine FMP se držao, ali samo tada na njihovu veliku žalost).

Veliki broj znamenitih ljudi iz sveta srpske košarke gledao je ovaj meč sa tribina, a tokom njega mogao je da vidi mnogo od igrača Partizana - Vanja Marinković dao je pet trojki (17 poena), Aleks Renfro je dodao 13 uz sedam skokova i osam asistencija, dok je najefikasniji bio Džok Lendejl sa 18 poena. Interesantno, čak je i Nikola Janković pogodio jednu trojku u prvom poluvremenu, a njegov prezimenjak Stefan morao je da napusti parket zbog teškog pada na glavu.

Sa druge strane, u FMP su dvocifreni bili Jeremić sa 13 i Pot i Rit sa po 12, što je bilo više nego nedovoljno.

Crno-beli će u finalu igrati sa boljim iz meča Crvena zvezda - Mega Bemaks, koji je na programu od 21 čas.

Sva dešavanja sa meča možete pratiti na lajv-blogu na Espresu.rs...

83:71 - Crno-beli rutinski privode ovaj meč kraju!

71:61 - Partizan opet ima +10, a sve posle sjajnog zakucavanja Aleksa Renfroa.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! 63:57 - Tehnička greška za Trinkijerija! Italijan je učinio medveđu uslugu svojoj ekipi! Dva slobodna bacanja je pogodio Radovanović... Hala je proključala u tom momentu, sve frakcije pevale su u isto vreme.

59:49 - OPET VANJAAAAAAAAAAAAA!!! Nova trojka, njegova četvrta za novih +10!

56:49 - Konačno Marinković pogađa trojku posle one uvodne dve i Partizan opet ima osetljivu prednost.

49:45 - Džok Lendejl pogađa posle ofanzivnog skoka za nova dva poseda prednosti, a onda pogađa i Renfro posle jednog koša igrača FMP.

POČELO JE DRUGO POLUVREME! FMP je odmah izjednačio sa tri pogođena slobodna bacanja na 39:39, a onda i poveo košem Jeremića. To je prvo vođstvo za momke sa Železnika, koje je odmah poništio Aleks Renfro i doneo rezultat 41:41.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! 39:36 za Partizan, iako je bilo i plus 10 u jednom momentu. FMP je dobrim šutem sa distance u drugoj četvrtini uspeo da se vrati u meč. Najefikasniji na meču je Stefan Pot sa 12 poena, na drugoj strani Vanja Marinković 8 (svi u prvih pet minuta), Lendejl 6 i Novica Veličković i Nikola Janković sa po 5.

39:34 - Snažno zakucavanje Nikole Jankovića, koji je, inače, pre koji minut pogodio i trojku. Da, da, dobro ste pročitali!

37:34 - Trojkama i bacanjima FMP ponovo prilazi na jedan posed.

37:28 - Nakon što je Uskoković pogodio oba slobodna bacanja, Stefan Janković polaže za prvi koš iz igre, ali se pritom povredio pa je napustio parket.

32:24 - Bandža Si je pogodio trojku uz faul, pa je sa +4 povisio rezultat na +8!

26:19 - Partizan ima novu finu prednost, pogodak Jaramaza za dva...

KRAJ PRVE ČETVRTINE: FMP je uspeo da se primakne na svega pet poena zaostatka posle katastrofalnog početka meča.

17:11 - Malo se FMP konsolidovao i koliko-toliko vratio u igru.

14:3 - Partizan vodi zahvaljujući trojkama Vanje Marinkovića (2) i Aleksa Renfroa.

17.00 - Meč je počeo! Partizan ga je otvorio serijom od 8:1.

16.31 - Izlazak svih igrača Partizana na teren, ovacije Grobara...

16.10 - Rade Zagorac se zagreva za ovaj meč!