Ubedljivi Partizan započeo odbranu trofeja u Nišu i dobio Pecarskog!
Košarkaši Partizana uspešno su započeli svoj pohod na odbranu Kupa, Foto: Starsport©

1/4 FINALA KUPA RADIVOJA KORAĆA

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:58h

Košarkaši Partizana savladali su Novi Pazar u meču četvrtfinala Kupa Radivoja Koraća u Nišu - 102:72

Pazarci su se držali samo u prvoj četvrtini, da bi ekipa Trinkijerija krenula silovito u nastavku i na poluvreme otišla sa rezultatom 51:35.

Drugo poluvreme predstavljalo je rutinu za aktuelnog šampiona Kupa, pa je trener crno-belih dao šansu Pecarskom (14 poena) Trifunoviću kao i novom pojačanju Jaramazu koji su igrom opravdali dobijene minute.

Gagić je meč završio sa 26 poena, dok je Radonjić sa 21 bio najefikasniji u timu Novog Pazara.

Marko Pecarski odigrao je sjajan meč za ekipu Partizana
Marko Pecarski odigrao je sjajan meč za ekipu Partizana foto: News1/Dado Đilas

Protivnik u polufinalu crno-belom timu biće FMP koji je ubedljivo pobedio tim Svetog Đorđa sa 112:58.

U četvrtak svoje mečeve igraju Crvena zvezda i Dinamik, odnosno Mega Bemaks i Borac.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

30. minut - Ubedljiva prednost crno-belih i posle pola sata košarke u Nišu. Trener Trinkijeri je ubacio u igru i novog košarkaša Ognjena Jaramaza, a šansu je dao i mladom Pecarskom kako bi odmorio tim pred meč polufinala protiv FMP-a. Ostalo je završnih 10 minuta igre kako bi se i zvanično potvrdila pobeda Partizana nad Novim Pazarom.

20. minut - Odlepio se Partizan u drugoj četvrtini i na poluvreme odlazi sa prednošću od 51:36. Ekipa Novog Pazara i dalje uspeva da koliko-toliko održi ritam sa aktuelnim šampionom, ali "crno-bela" mašina se pali i prednost je rasla iz minuta u minut. Veličković i Gagić su sa 10 poena najefikasniji košarkaši u crno-belom timu, prate ga Renfro sa 9, kao i Lejndejl sa 8 koševa, dok je Krstić u za Pazar ubacio 10 koševa.

10. minut - Kao i što se očekivalo, Partizan vodi posle prve deonice protiv Novog Pazara rezultatom 26:20. Evidentna je razlika u kvalitetu ova dva tima, ali ekipa Pazara se sasvim dobro drži u početnom delu meča. Gagić, Renfro i Lejndejl su postigli po 6 poena za crno-beli tim, dok si Radonjić i Vujović sa po 4 najefikasniji u svom taboru.

1 / 4 Foto: Starsport©

19:30 - Počelo je drugo četvrtfinale u Nišu

19:00 - FMP je u prvom meču četvrtfinala savladao Sveti Đorđe

18:30 - Raspored mečeva: