EH, DA SU OVAKO IGRALI RANIJE: Zvezda se stotkom oprostila od Evrokupa!
Ognjen Dobrić u akciji, Foto: Starsport©

evrokup, top 16 faza

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

Objavljeno: 20:40h

Košarkaši Crvene zvezde i pobedili su Unikahu sa 105:89 u TOP 16 fazi Evrokupa.

Iako je duel bio bez takmičarskog značaja za obe ekipe, Milan Tomić je istakao da želi da njegov tim pobedom završi evropsku priču i na kraju mu je želja ispunjena.

Unikaha je već ranije obezbedila prolaz u narednu rundu takmičenja, a crveno-beli nisu imali nikakve šanse za prolaz pa je ovaj meča bio revijalan za oba tima.

Iako je Crvena zvezda malo "štucala" početkom meča, uspela je da se trgne na vreme i preokrene duel u svoju korist. Bez milosti su crveno-beli zatrpavali koša Unikahe i posle četvrte deonice su postigli i više od 100 poena.

Strelci Crvena zvezda
Strelci Crvena zvezda foto: Printscreen/Eurocup

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Regland sa 17 poena, a drugi strelac ekipe bio je Dejan Davidovac sa 16 ubačenih koševa. U timu Unikahe, najviše poena postigao je Kajl Vilšer sa 18 poena, pratio ga je Haime Fernandez sa 14, dok je Dragan Milosavljević ubacio devet.

Strelci Unikaha
Strelci Unikaha foto: Printscreen/Eurocup

IV četvrtina

10. minut - održavala je Zvezda dvocifrenu prednost pa je na kraju postigla preko 100 poena - 102:89, Za oproštaj od evropskog tkamičenja sa pobedom od 105:89.

7. minut - Odličnu akciju Crvene zvezde sprelio je faulom Milosavlejvić nad Dobrićem koji je sa linije slobodnih bacanja bio precizan za 93:83.

1 / 14 Foto: Starsport©

6. minut - Trgla se Unikaha pa je smanjila na 91:83.

4. minut - Uspela je Unikaha da smanji Zvezdinu dovcifrenu prednost pa je ubrzo bilo 86:79, ali je trojka crvneo-belih vratila na plus 10 - 89:79.

III četvrtina

10. minut - Rasplamsala se borba u trećoj četvrtini, ali Unikaha nikako nije uspevao da smanji Zvedinu dvocifrenu prednost pa je treća četvrtina završena rezultatom 81:65 za Crvenu zvezdu.

7. minut - Pogodio je Boriša Simanić za Crvenu zvezdu za 70:56, ali se teror tu nije zaustavio pa je ubrzo bilo 74:60.

6. minut - Unikaha je smanjila na 12 poena zaostatka - 66:54.

4. minut - Nastavila je Crvena zvezda da puni koš Unikahe pa je ubrzo bilo plus 17 - 64:47.

II četvrtina

10. minut - Prednost crveno-belih je porasla na plus 15 (56:41), a Unikaha nije imala rešenje pa se na poluvreme sa vođstvom Beograđana od 16 poena razlike - 57:41.

9. minut - Crveno - beli vode sa plus deset 51:41.

8. minut - Održava prednost Crvena zvezda pa je posle koša i dodatnog slobodnog bacanja Davidovca povela sa 49:41, što je najveća Zvezdina prednost u meču.

6. minut - Zahvaljujući trojkama Fajea i Nenadića zveda je dobila najveću prednost u utakmici 39:33.

4. minut - Novi preokret za 31:30 za Crvenu zvezdu, ali je trojka Unikahe ponovo dovela španski tim u vođstvo 33:31. Crveno-beli su uspeli da izjednače na 33:33.

2. minut - Nizali su se promašaji ekipa, a do koša su prvo stigli crveno-beli trojkom Nenadića za vođstvo od 29:27, ali su Španci uzvratili istom merom pa je bilo 30:29.

I četvrtina

10. minut - Držala je Crvena zvezda priključak tokm prve četvrtine, uspeli da se primaknu na 27:26 i tim rezultatom je i završena ova deonica.

8. minut - Dobrić pogađa trojku za smanjenje na 22:21.

7. minut - Smanjuje Crvena zvezda na 19:18.

1 / 9 Foto: Starsport©

6. minut - Uspeo je Reglend da smanji na 11:10, ali odbrana Beograđana nije na nivou pa je ponovo Unikaha otišla na plus pet - 17:12.

4. minut - Usledila je kanonada Vilšera za vođstvo Unikahe od pet poena - 11:6.

2. minut - Dobro je počela Crvena zvezda i povela sa 4:3.

18.40 - Mali broj navijača na tribinama, uzrokovan verovatno time što ovaj meč i nema neki rezultatski značaj.

1 / 3 Foto: Espreso

18:35 - Sve je spremno za početak meča u dvorani "Aleksandar Nikolić".