IDI, BRE, JOKIĆU, DA LI SI TI NORMALAN?! Neverovatni Srbin vratio Denver sa minusa od 25 i RAZBIO MEMFIS! (VIDEO)
Jokić je dominirao sinoć, Foto: AP/Brandon Dill

nba liga

Jokić je postigao ključni koš na utakmici

Nikola Jokić je čudo, ali i Denver Nagetsi: sinoć su u Memfisu nadoknadili deficit od čak 25 poena (Grizliji su vodili 70:45 u jednom trenutku), dobili utakmicu sa 95:92 (najbolji start u istoriji Denvera), a Srbin je ponovo dominirao.

Jokić je za 35 minuta postigao 24 poena, uz 5 skokova, 3 asistencije i 4 ukradene lopte (šut iz igre 10-20, 1-8 trojke, 3-3 sa penala).

Nagetsi su se približili i prešli u vođstvo u poslednjih 4 i po minuta. Trojka Vila Bartona na 43 sekunde do kraja značila je i prvo vođstvo Denvera na utakmici (91:89), a posle trojke Džastina Holideja na drugoj strani (92:91 za Memfis), Jokić je uzeo loptu i preko Gasola na 28 sekundi do kraja postigao koš za 93:92.

Memfis je promašio sledeći napad, napravio faul, i utakmica je bila gotova.

- Nismo se predali. To govori nešto o ovom timu. Nismo želeli da odustanemo. Borili smo se - rekao je Jokić.

Malik Bizli bio je ključni igrač u kam-beku Nagetsa, sa 13 od svojih 18 poena u 4. četvrtini.

Pobedivši posle zaostatka od 19 poena na poluvremenu, Nagetsi su izjednačili rekord koji su postavili još 1981. godine. A ove godine timovi koji su vodili sa 25 ili više razlike imali su skor 174:0 - sve do sinoć.

U timu Memfisa najbolji je bio Gasol sa 28 poena, dok je Konli imao 23 poena i 11 asistencija.

Kod Nagetsa Vil Barton je ubacio 20 poena.