TUČA U NBA, JOKIĆ ĆE BITI SUSPENDOVAN?! Srbin odigrao MONSTRUOZNO, Krauder mogao da NASTRADA! (VIDEO)
Nikola Jokić je malo izgubio živce, Foto: AP/Rick Bowmer

nba liga

Momak iz Sombora se mnogo iznervirao

Nikola Jokić je odigrao monstruozno, Denver je izgubio od Jute sa 114:108, a Srbin zamalo da se pobije sa krilom Džeza Krauderom!

Ovako ukratko izgleda izveštaj sa utakmice Juta-Denver, ali reči nisu dovoljne da se opiše prava plej-of atmosfera koja je vladala u Solt Lejk Sitiju.

Nikola je u direktnom duelu sa Rudijem Goberom, verovatno najboljim defanzivnim centrom u NBA, pokazao da u napadu radi šta hoće, i samo činjenica da ga nisu htele trojke pokvarila je utisak od sinoć (i koštala Denver pobede, na kraju).

Jokić je za 37 minuta šutirao 10-21 iz igre (1-7 trojke) i 7-7 slobodna bacanja, a utakmicu je završio sa 28 poena, 21 skokom i 6 asistencija.

Oporavljeni Vil Barton je bio druga frula Denvera sa 22 poena sa klupe, dok je Geri Haris postigao 16. Džamal Marej je podbacio na ovoj utakmici, sa 9 poena (3-11 iz igre) i 0 skokova.

Jutu je do pobede vodio sinoć nezaustavljivi Donovan Mičel, sa 35 poena.

Inače, utakmica je bila veoma, veoma napeta, što je dovelo i do fizičkih obračuna među igračima.

Prvo su se potukli Derik Fejvors i Mejson Plamli, u prvoj četvrtini, a Nikola Jokić je uleteo sa klupe u teren, pa će verovatno zbog toga biti suspendovan.

Nakon toga, pre rezultatu 55:50, Jokić je bio ispod koša, a odgurnuo ga je Džae Krauder.

Nikola je pobesneo i krenuo da gura i izaziva krilo Jute, pa su ostali morali da utrče da ih razdvajaju: