LUDILO U BERLINU, RITAS ISPUSTIO +21: Veliki preokret Albe, Hermanson sekund pre kraja doneo pobedu!
Košarkaši Albe su napravili preokret protiv Ritasa, Foto: Printscreen/Youtube/EUROLEAGUE BASKETBALL

Evrokup, Top 16 faza

"Albatrosi" sada mogu da se domognu plasmana među 8 najboljih već naredne nedelje

Kakva utakmica u Berlinu u Partizanovoj grupi Top 16 faze Evrokupa! Lijetuvos Ritas je ispustio dobijen meč i Alba je preživela i došla do meč lopte za plasman u četvrtfinale.

Domaćin je posle velikog preokreta slavio 87:85 i u slučaju pobede nad Monakom u sledećem kolu moći će da proslave i ulazak u Top 8.

A kakav su podvig napravili "albatrosi" pokazuje to da je litvanski tim na startu drugog poluvremena imao ogromnih 21 poen prednosti i sve je ukazivalo na to da će napraviti "brejk" u gostima.

Ali onda je usledila furiozna treća četvrtina Albe koju je predvodio Martin Hermanson i ovaj period igre je dobijen 27:13, pa su u poslednju deonicu ušli sa samo 4 poena zaostatka.

Usledila je nova serija 10:0 i utakmica je ušla u egal. Rok Stipčević na 28 sekundi do kraja donosi prednost Ritasu, ali domaćin Hermanson preuzima stvar u svoje ruke i na sekund pre kraja sa linije penala donosi pobedu.

On je bio najefikasniji sa 25 poena, dok je 16 ubacio Giedraitis. Naš Stefan Peno je meč završio sa 8 poena i po 5 skokova i asistencija.

U poraženom timu najbolji je bio Bendžijus sa 16, a Sili je ubacio 14.