MONAKO - ASPIRIN ZA BEOGRADSKE VELIKANE: Partizan poražen u krcatom Pioniru!
Košarkaše Partizana očekuje bitan meč protiv francuskog Monaka, Foto: Starsport©

top 16, 3. kolo

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 21:23h

Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe Monaka u dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultatom 72:68 i sada se nalaze korak dalje od plasmana u TOP 16 Evrokupa

Francuska ekipa je ove sezone dobila oba večita rivala u kultnoj beogradskoj dvorani i pokazala da joj prija igranje u glavnom gradu Srbije.

Košarkaši Partizana posle pobede nad Zenitom
Košarkaši Partizana posle pobede nad Zenitom foto: Beta/Branislav Božić

Partizanu je nedstajalo kreacije u napadu, bili su bezidejni i prilično nesigurni kada su birali rešenja, a Monako je znao tačno šta radi, korstio je prednosti i rutinski slavio.Imali su gosti veliku prednost tokom čitavog meča, u nekim momentima je bilo i plus dvadeset, ali crno-belu su odgovorili u poslednjoj deonoci.

Probudila se ekipa Andree Trinkijerija na kraju meča, Aleksej Nikolić je dao novi život Partizanu, ali je na kraju bilo kasno.

Najbolji u redovima crno-belih bio je Aleksej Nikolić sa 16 poena, pratili su ga Lendejl i novajlija Nikola Janković sa 14, odnosno 12 postignutih poena.

U pobedničkom taboru najbolji je bio Džons sa 16, dok je nekadašnji igrač Zvezde Elmedin Kikanović na svom kontu imao 9 poena.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu.

KRAJ MEČA: Partizan - Monako 68:72

58:66 - Nikolić sa dve vezane troijke budi nadu Grobarima, Partizan je posle dugo vremena ispod deset razlike.

46:58 - Ostalo je još nešto više od šest minuta do kraja meča, podrška Grobara je velika, koji i dalje veruju u preokret.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: 38:54 - Napad Partizana nije na nivou u ovoj utakmici, pokazali su dosta slabosti i Monako sa velikom prednošću ulazi u poslednju četvrtinu.

30:50 - Trojka Gladira za plus 20 francuske ekipe.

28:42 - Džok Lendejl se odličnosnalazi u reketu prve poene za Partizana.

26:42 - Džons na isteku drugog minuta postiže prve poene u nastavku.

POLUVREME: Partizan - Monako 26:40

Veoma loš Partizan, pre svega u napadu, nedostajalo je kreacije i lakih poena, a Monako je trojkom Džonsa u poslednjoj sekudni drugog dela povećao prednost gostiju.

24:35 - Gubi Partizan i igra dosta nesigurno. Dvanaest poena Nikoe Jankovića, koji nosi crno-bele tokom većeg dela meča.

17:27 - Prva dvocifrena razlika na meču, muči se Partizan u ovim momentima.

17:21 - Džok Lendejl pogađa, Partizan posle nešto nervoznijeh početka druge deonice počinje da igra.

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Promašio je Partizan nekoliko otvornih šuteva, nije iskoristio poslednji napad, a Monako je košem u poslednjoj četvrtini povećao prednost. Gubi Partizan na kraju prve deonice 13:21.

13:19 - Trojka Pedjža, smanjuje Partizan.

10:12 - Nastavlja da dominira Janković, osmi njegov poen.

8:9 - Nikola Janković nosi crno-bele pošto već ima šest poena na svom kontu. Novajlija se lepo uklopio u sistem Trinkijerija..

2:4 - Gubi Partizan. Posle serije Monaka od četiri nula, crno-beli su preko Nikole Jankovića.

19:00 - Utakmica je počela u dvorani "Aleksandar Nikolić", koja je isunjena do poslednjeg mesta. Zaista dobra podrška Grobara.

18:49 - Ništa od bratsokg duela pošto brat Bandže Sija neće igrati na ovom meču.

18:35 - Tim Monaka za ovaj susret