MONAKO ODIGRAO ZA PARTIZAN: Simonović otkinuo Cedevitu, Valensija beži Zvezdi!
Marko Simonović u Hali Pionir pred meč sa Partizanom, Foto: Reuters, Espreso ilustracija

sjajna partija

Objavljeno: 22:59h

U drugom kolu grupe E Evrokupa, u kojoj je i Partizan, Monako je pred svojim navijačima bio bolji od Ritasa - 75:70.

Gosti iz Litvanije su u većem delu utakmice bili u vođstvu, ali nisu uspeli da stvore prednost veću od osam poena. U poslednjoj četvrtini Monako je zaigrao bolje i serijom od 6:0 u poslednjih minut i po, došao do pobede.

Elmedin Kikanović i Džerod Džons su sa po 15 poena predvodili “kneževe” do trijumfa, Džerald Robinson je postigao 14, a Erik Bukner 10 poena. U Ritasu su najefikasniji bili Ehodas sa 13, Saton sa 12 i Stipčević sa 11 poena.

Posle drugog kola Top 16 Evrokupa Monako i Ritas imaju po jednu pobedu i jedan poraz.

U 3. kolu, 15. januara, Monako će biti gost Partizana, dok Ritas dočekuje Albu.

Košarkaši Zenita su ostvarili prvu pobedu u Top 16 fazi Evrokupa, a Marko Simonović je bio među najzaslužnijima za trijumf ruskog tima. Zenit je u Sankt Peterburgu ubedljivo savladao Cedevitu, koja ostaje bez pobede u drugoj fazi takmičenja.

Zagrepčani su bili bolji u prvoj četvrtini, držali su korak do poluvremena, ali je domaći tim meč prelomio u svoju korist početkom treće četvrtine.

Serijom od 13:0, Zenit je stigao do vođstva od 61:48 i više nije dozvolio Cedeviti da ga opasnije ugrozi.

Marko Simonović je Zagrepčanima ubacio 18 poena (4/8 trojke) za 20 minuta, uz četiri skoka i dve asistencije. Efikasniji od srpskog košarkaša kod pobednika je bio samo Sergej Karasjov sa 19 poena, Džejlen Rejnolds je dodao 14 poena, uz devet skokova. Pulen sa 18, Kobs sa 16 i Murić sa 13 poena bili su najefikasniji u Cedeviti.

Valensija je savladala na gostujućem parketu ekipu Limoža sa 79:74. Ovo je druga pobeda Španaca koji imaju savršen skor u Evrokupu.

Tomas Vil je bio najefikasniji sa 15, dok je Vilijam Hauvard imao 15 u poraženom taboru.