VELIKA POBEDA PARTIZANA: Sjajni crno-beli srušili Nemce u krcatom Pionru za oduševljenje Grobara!
Košarkaši Partizana dočekuju Albu na svom parketu, Foto: Beta/Branislav Božić

top 16 evrokupa, 2. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 16:44h

Očekivao se dosta teži meč, ali u dvorani "Aleksanar Nikolić", osim u nekoliko navrata, Partizan je kontrolisao stvari na parketu i slavio na oduševljenje više hiljada Grobara, koji su bili izuzetna podrška crno-belima u pobedi nad Albom u drugom kolu Top 16 faze Evrokupa - 78:66.

Pobedu izabranika Andree Trinkijerija obeležila su sjajna timska igra, dobra odbrana i veliki broj raspoloženih igrača. Kada je jedan stao, drugi se budio i održavao prednost Partizana kompletan meč. Najbolji u redovima crno-belih bio je Vanja Marinković sa 14, dok je vrlo bitnu ulogu u prelomnim trenucima imao novajlija Nikola Janković (11 poena).

Renfro je razigravao ekipu (11 aisstencija), dok je Lendejl odigrao sjajnu poslednju deonicu i trasirao Partizanu put do pobede (13 poena).

Ovo je prva pobeda za Partizan u drugoj fazi takmičenja, prethodno su izgubili od Ritasa, a u narednom kolu dočekuju Monako.

Poslednji susret između Partizana i Albe odigran je 14. novembra 2017. godine, u Hali Pionir a slavio je tim iz Berlina rezultatom 96:80.

Sva dešavanja sa ovog meča možete da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ MEČA: Velika pobeda Partizana i možda najbolja partija crno-belih ove sezone.

76:63 - 11 asistencija Renfra za Lendjela koji postiže 12 poena.

71:63 - Sjajno zakucavanje Džoka Lendejla!

67:60 - Ostalo je još tri minuta do kraja meča, Alba se ne da, dok crno-beli uspevaju da održe prednost.

63:49 - Nova trojka, ovoga puta Vanja Marinković.

60:49 - Bandža Si pogađa trojku. Još šest minuta do kraja meča.

Parole navijača Partizana
Parole navijača Partizanafoto: Espreso.co.rs

52:43 - Nikola Janković pogađa težak šut uz faul, a kasnije je i bio siguran sa linije penala. Bitan momenat za novog igrača Partizana.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: 50:43 - Uspeo je Partizan da smiri nalet Nemaca, koji su ozbiljno zapretili, ali crno-beli su stabilizovali redove i završili uspešno treću četvrtinu.

47:41 - Vrlo bitna trojka Bandže Sija! Odlična reakcija posle Trinkijerijevog tajm-auta.

44:41 - 26 minut je u toku, Andrea Trinkijeri je morao da zatraži tajm-aut jer je Sikma ponovo poentira i sada je samo -3, 44:41. Veoma slaba igra Partizana u napadu u 3/4.

44:35 - Strašna rampa Stefana Jankovića.

41:30 - Dobra asistencija Zagorca za Džoka Lendejla i sjajno zagucavanje.

POLUVREME: 37:28- Velika razilika Partizana, utakmiica u prvih dvadeset minuta je billa veoma fizički teška. Trojka Maruksa Pejdža bili su poslednji poeni u prvom poluvremenu, On je postigao osam poena, a prati ga Marinković sa sedam.

Statistika
Statistikafoto: Printsreen/Rezultati

32:21- Marinković je prvo sjajnim prodorom poentirao, da bi u sledećem napadu pogodio trojku što je nateralo trenera nemačke ekipe da pozove tajm-aut. Dvocifrena prednost Partizana, ostalo je još dva minuta.

27:21 - Tajm-aut Trinkijerija.

26:19 - Vanja Marinković je siguran sa penala, 2/2.

22:16 -Tribine su proključale, nezadovoljne pošto arbitri nisu sviral faul Gijedraitisa nad Gagićem. Gijedraitis je spotakao Gagića, centar Partizana je pao, ali sudije nisu videle prekršaj. Ostalo je još sedam minuta do kraja prvog poluvremena.

21:13 - Rade Zagorac poentira uz faul za 21:13, a potom i 22:13 posle pogođenog bacanja. Partizan je odigrao sjajnu odbranu, međutim Pejdž nije uspeo da pogodi za tri poena.

KRAJ PRVE ČETVRTINE: 19:13 - Trojka Pejdža za vođstvo Partizana na kraju prve deonice. Dve vezane trojke crno-belih, prvo je Pedž pogodio, da bi erupciju u Pioniru izazvao Aleksej Nikolić novom trojkom.

13:11 - Ne gledamo baš najbolju košarku,

8:7 - Kucanje Bandže Sija! Lepa akcija crno-belih i laka realizacija Francuza. Alba nije uspela da poentira, potom nije ni Partizan. Posle zbrke na terenu gosti postižu poen posle kontranapada. Ostalo je još pet minuta do kraja prve četvrtine.

6:3 - Đorđe Gagić pogađa za vođstvo Partizana!

20:00 - Utakmica između Partizana i Albe je počela u lepo ispunjenoj dvorani "Aleksandar Nikolić".

Ispunjena dvorana 'Aleksandar Nikolić'
Ispunjena dvorana "Aleksandar Nikolić"foto: Espreso.co.rs

19:55 - Partizanovi navijači pozdravljaju ovacijama svog trenera Andreu Trinkijerija.

19:45 - Ekipe se zagrevaju.

19:00 - Podsetimo se prethodne utakmice između ova dva tima