MILUTINOV'S ON FIRE: Srbin razneo Panatu, Gudurić slomio Baskoniju, Armejci jedva u Viljnusu, Barsa uništila Turke!
Milutinov je odigrao meč karijere, Foto: EPA

evroliga, 16. kolo

Košarkaši Fenerbahčea upisali su još jednu pobedu u Evroligi zahvaljujući Marku Guduriću. U okviru 16. kola savladana je Baskonija sa 96:87.

Srpski košarkaš je postigao ključnih pet poena u nizu, odbio nalet Baskonije koja je posle -21 bila na pragu preokreta sredinom poslednje deonice kada su prišli na samo dva poena razlike.

Pri rezultatu 87:84, Srbin je fauliran u prodoru ka košu, pogodio je oba penala, a onda u sledećem napadu i trojku iz kornera za konačnu pobedu.

Gudurić je završio sa 14 poena, postignutih u drugom poluvremenu, uz šut 4/6 za tri. Nikola Kalinić je upisao 5 poena, a najefikasniji je bio Nikolo Meli sa 19 poena, Veseli je dodao 15, Slukas 13.

Ševon Šild je sa 22 bio prvi poenter gostiju, pratli su ga Poire sa 15, odnosno Hilard i Vildoza sa po 11.

Baskoniji je ovo bio devet poraz u sezoni, dok je Fener upisao 15. pobedu

CSKA je ostvario novu pobedu
CSKA je ostvario novu pobedu foto: Reuters

Košarkaši moskovskog CSKA upisali su 12. pobedu u Evroligi i nastavljaju borbu za što bolji plasman pred početak TOP 8 faze elitnog takmičenja. Pao je Žalgiris sa 84:79.

“Armejci” su dominirali u prvoj četvrtini, a dvocifrenu prednost su zadržali do poluvremena. Usledio je femomenalan odgovor šampiona Litvanije u trećem kvartala kada su napravili preokret i preuzeli vođstvo.

Zeleni su u poslednja tri minuta ušli sa pet poena viška, ali je CSKA ponovo podigao nivo igre. Šampion VTB lige je napravio seriju , a odlučujuće poene je postigao Danijel Heket.

Heket završio meč sa 19 poena, koliko je postigao i Vil Klajburn. Nando De Kolo je dodao 13 koševa u pobedničkoj ekipi.

U ekipi Žalgirisa, koja sada ima skor 7:9, istakao se Brendon Dejvis sa 19 i Marijus Grigonis, koji je ubacio 13 koševa.

Nikola Milutinov pokidao je Panatinaikos
Nikola Milutinov pokidao je Panatinaikos foto: EPA

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Panatinaikos u meču 16. kola Evrolige sa 79:65.

Atinski crveno-beli su slavili zahvaljujući dobroj odbrani kojoj PAO dugo nije mogao da se prilagodi i vanserijskoj partiji Nikole Milutinova za Olimpijakos.

Milutinov je bio i najefikasniji sa 18 poena i 18 skokova (pet u napadu), uz 11 iznuđenih faulova i indeks 41. Janis Strelnijeks je takođe imao 18 poena kao i Srbin.

U Panatinaikosu je Nik Kalatis imao 13 poena, a Lukas Lekavičus deset.

Pirejci sada imaju deset pobeda i šest poraza, dok Panatinaikos ima sedam pobeda i devet poraza.

Barselona je ubedljivo savladala Darušafaku
Barselona je ubedljivo savladala Darušafaku foto: EPA

U poslednjem meču dana Barselona je deklasirala Darušafaku rezultatom 97:65

Ertel je u pobedničkom sastavu upisao 18 poena, dok je u poraženom timu Daglas bio najefikasniji sa 20 koševa.

Ovo je deveta pobeda za tim Svetislava Pešića, a Darušafaka je ovim ubedljivim porazom ostala na poslednjem mestu sa samo dve pobede i četrnaest izgubljenih mečeva.

Evroliga, 16. kolo

Četvrtak:

Anadolu Efes - Bajern 92:77 Real Madrid - Makabi 91:79 Gran Kanarija - Himki 70:99

Petak:

Fenerbahče - Baskonija 96:87 Žalgiris - CSKA 79:84 Olimpijakos - Panatinaikos 79:65 Barselona - Darušafaka 97:65