NBA UTAKMICA NA POČETKU TOP 16 FAZE: Hrabri Partizan pao u Litvaniji, Saton razbio crno-bele!
Košarkaši Partizana, Foto: Starsport©

TOP 16 EVROKUPA

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu...

Objavljeno: 19:58h

Fantastična utakmica u Litvaniji između Ritasa i Partizana na otvaranju Top 16 faze Evrokupa.

Ceo meč smo gledali pravu rezultatsku klackalicu, ali je na kraju domaćin slavio sa 80:74. Iako rezultat to ne pokazuje, u nekim momentima, posebno u prvom poluvremenu, gledali smo lepršavu košarku, kakve se ni pojedini NBA timovi ne bi postideli.

Konstantno su se ekipe smenjivale u prednosti tokom prvog poluvremena, u drugom je Ritas skoro sve vreme (izuzev u jednom momentu) vodio, Trinkijerijevi momci su dobro jurili rezultat, ali su minut pred kraj meča ipak sa -2 pali na -6, kada je sve bilo gotovo.

Najefikasniji u ekipi Ritasa bio je Dominik Saton sa 21 poenom, Art Parahuski dodao je 14, dok je 11 ubacio Ehodas Martinas. Sedam asistencija imao je Hrvat Rok Stipčević.

U crno-belom sastav Rade Zagorac je ubacio 17, Džok Lendejl 15 (uz užasno prvo poluvremea), dok je 13 dodao Vanja Marinković. Čak osam asistencija imao je Aleks Renfro uz sedam poena.

Sva dešavanja sa meča možete pratiti na našem lajv-blogu...

KRAJ!

80:74 - Parahuski i Butkevičijus pogađaju veoma važne poene na minut do kraja. Čini se da je sve ovde ipak gotovo!

76:74 - Gledamo pravu ludnicu, ovde se ništa neće znati do samog kraja meča. Strelci prvo Ehodas, pa sa druge strane Lendejl.

74:70 - Približio se Partizan na -2, ali je onda Dominik Saton pogodio svoj 21. poen za novih dva poseda prednosti. Još dva i po minuta do kraja.

71:65 - Gidržijunas prekida crno-belu seriju.

69:65 - Vanja, Lendejl i Zagorac za seriju 6:0 i novi rezultatski priključak. Sada treba stisnuti! Ritas - tajm-aut.

69:59 - Ritas nastavlja da igra dobro, imaju li crno-beli odgovor? Markus Pejdž je šutirao, ali je lopta izašla iz obruča.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE!!! Završena je nerešeno, tačnije, Partizan i dalje gubi sa šest poena.

65:59 - Butkevičijus pogađa za tri, bio je sam kao duh. Pogađa i Parahuski za kraj treće deonice!

60:58 - Trojka Roka Stipčevića za Ritas, pa na drugoj strani Vanja Marinković za dva.

57:56 - Đorđe Gagić pogađa za još jedno poravnanje, ali onda promašuje za vođstvo. Trojka Ginčijunasa, pa dvojka Radeta Zagorca.

54:52 - Nastavlja se rovovska borba, ovde će biti drame, po svemu sudeći... Vanja Marinković je pogodio za dva.

48:45 - Počelo je drugo poluvreme, odmah trojka Partizana.

POLUVREME! Domaći tim vodi sa +6, što ništa ne znači, s obzirom na to koliko se igra u serijama. Odlična utakmica za sada, sve vreme šut dobro služi i jedne i druge.

48:42 - Nikako da se jedan tim osami u vođstvu. Opet serija Ritasa.

40:41 - Đorđe Gagić sa linije slobodnih bacanja donosi novu prednost crno-belima. Opet serija.

40:39 - RENFROOOOOOOO ZA TRIIIIIIIII!!! Asistencija Bandže Sija. Sjajno šutiraju crno-beli izvan luka od 6.75. Čak 7/11.

40:36 - Vanja Marinković je pogodio trojku, a sa druge strane Saton zakucava u kontranapadu.

38:33 - Sili pogađa trojku za domaći tim i vraća ga u prednost, a onda je precizan bio i Parahuski. Partizan opet loše šutira, posle sjajnog početka druge četvrtine. Igra se u serijama, sada je 7:0 za domaćina. Tajm-aut Andrea Trinkijeri.

31:33 - Partizan vodi posle nove serije od 15:3, odnosno 8:0. Markus Pejdž pogađa trojku.

31:30 - Partizan se potpuno vratio u meč, Ritas je morao da zove tajm-aut.

31:25 - Trojka Ritasa, polaganje Lendejla na otvaranju druge četvrtine.

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Ritas ima plus 5! Fantastična košarka za sada, poeni pršte kao u NBA ligi.

28:23 - Četiri poena Ritasa u jednom napadu. Saton je pogodio trojku uz dodatno slobodno bacanje. Faul je načinio Novica Veličković. Pejdž vraća trojku. Onda je i Rade Zagorac bio precizan sa linije bacanja.

24:18 - Nova serija Litvanaca, mnogo poena smo videli za sada, pa ko je igrao plus, definitivno će biti srećan. Precizan je bio Parahuski, koji je iskoristio promašaj Zagorca sa druge strane. Seriju je prekinuo Đorđe Gagić na asistenciju Alekseja Nikolića.

20:16 - Ritas je prekinuo seriju crno-belih.

15:13 - Pogađa i Aleksej Nikolić i tera Ritas na tajm-aut.

15:11 - Odlična trojka Vanje Marinkovića, a na drugoj strani dobra odbrana crno-belih. Onda sjajna trojka i za Aleksa Renfroa.

15:5 - Crno-beli gube priključak. Stipčević za Ehodasa.

10:5 - Dva plus jedan za Džoka Lendejla, ali dve vezane trojke Sirvidasa za +5 Ritasa.

2:2 - Dva uspešna napada na početku. Bandža Si zakucava posle ali-upa, Parakoski, novo pojačanje Ritasa strelac sa druge strane.