VELIKI SKANDAL SA JOKIĆEM: Nikolu sudija IZBACIO SA UTAKMICE, Klipersi ODUVALI Denver bez Srbina! (VIDEO)
Jokić je izgubio živce posle isključenja, Foto: AP/Kyusung Gong

nba liga

Denver bez našeg centra i s njim nije isti tim

Nikola Jokić nije od čelika: posle nadljudskih napora u proteklih 10-ak utakmica, kada je MVP partijama nadoknadio odsustvo trojice startera u Denveru, sinoć je ponovo odigrao odlično, ali u jednom trenutku u trećoj četvrtini izgubio je živce i posle žestoke reakcije na nepostojeći faul koji mu je suđen nad Gortatom sudija ga je poslao u svlačionicu.

Ovo je automatski značilo i raspad igre Denvera i prvi njihov ubedljiv poraz u ovoj sezoni: Klipersi su bili bolji sa 132:111.

Jokić je na ovoj utakmici do isključenja na terenu proveo 21 minut, i bio je najbolji igrač - sa 19 poena, 6 skokova i 3 asistencije (šut 7-15 iz igre, 2-2 trojke, 3-3 slobodna bacanja).

Na kraju je on bio i najefikasniji u Nagetsima, a poen manje je ubacio Džamal Marej. Kod Klipersa su raspoloženi bili Tobajas Heris i Danilo Galinari sa po 21 poen i Montrezl Herel sa 20.

Boban Marjanović je na terenu proveo 9 minuta i za to vreme ubacio 6 poena, uz 5 skokova. Miloš Teodosić nije ulazio u igru.

Jokić je izbačen pri vođstvu Klipersa od 11 razlike, a povod je bio nepostojeći faul koji mu je sviran posle duela sa Poljakom Marcinom Gortatom. Pogledajte:

Upitan zašto je Jokić izbačen, odnosno šta je Srbin vikao sudiji, trener Majk Meloun nije umeo da odgovori.

- Morate njega da pitate - rekao je trener Denvera.

Jokić se nije pojavio pred novinarima posle utakmice.