PARTIZAN NAPRAVIO ČUDO: Crno-beli deklasirali Turk Telekom i plasirali se u TOP 16 fazu Evrokupa!
Košarkaši Partizana imaju šansu za prolaz u TOP 16 fazu, Foto: Starsport©

evrokup, 10. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:53h

Košarkaši Partizana plasirali su se u TOP 16 fazu Evrokupa!

Sjajna igra crno-belih kada je bilo najpotrebnije srušila je ekipu Turk Telekoma rezultatom 87:72 u poslednjem 10. kolu prvog dela takmičenja.

Od starta se videlo da je ekipa Andree Trinkijerija naoštrena i daće pružiti svoj maksimum kako bi se na kraju ipak domogli nečega što je bilo malo verovatno do pre samo nedelju dana.

Počelo je furioznom serijom od 9:0 na startu, da bi Turk Telekom imao jedinu prednost na meču rezultatom 19:18 posle perioda njihove dobre igre. Nastavak je doneo odličnu igru svih igrača crno-belog tima, prednost je rasla, a Pionir je u nekoliko navrata bio na nogama zbog sjajnih poteza košarkaša Partizana.

Aleksej Nikolić bio je izuzetno bitan igrač za Partizan na ovom meču
Aleksej Nikolić bio je izuzetno bitan igrač za Partizan na ovom meču foto: Starsport©

Zagorac, Janković i Si su pružili ono najbolje u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo sa velikih +11.

Drugo poluvreme je nastavljeno u istom ritmu i nije bilo dileme ko će odneti pobedu i plasman u TOP 16. Prednost nijednog trenutka nije dovedena u pitanje i perfektne role košarkaša Partizana su nagrađene velikim uspehom. Trojke Gegića, Zagorca i Marinkovića dovele su navijače do delirijuma i potpuno zasluženo je savladan Turk Telekom koji je ove večeri predvodio izuzetno raspoloženi Vladimir Štimac koji je ubacio 19 poena.

Rade Zagorac je odigrao sjajnu partiju u najvažnijem meču sezone
Rade Zagorac je odigrao sjajnu partiju u najvažnijem meču sezone foto: Starsport©

Najefikasniji na u crno-belom taboru bio je Zagorac sa 18 poena, a pratili su ga Gagić sa 13, Janković sa 12, kao i Pejdž sa 10 postignutih koševa.

Ovim trijumfom crno-beli su zauzeli treće mesto u grupi C i za protivnike će u narednoj rundi takmičenja imati sledeće timove: Monako, Lijetuvos Ritas i drugoplasirani iz grupe B (verovatno Alba)

KRAJ: Sve je gotovo, Partizan je savladao Turk Telekom sa 87:72 i plasirao se u nastavak takmičenja

40. minut - Partizan je zauzeo treće mesto u grupi C i nastavlja takmičenje u grupi sa Monakom, Lijetuvos Ritasom i najverovatnije nemačkom Albom.

38. minut - Gagić pogađa pod faulom, ovde je sve rešeno - Partizan je ostvario najveću pobedu u sezoni i plasirao se u TOP 16 fazu.

Đorđe Gagić odigrao je odličnu partiju
Đorđe Gagić odigrao je odličnu partiju foto: Starsport©

37. minut - Mali prekid u Pioniru zbog greške za zapisničkim stolom

36. minut - Trojka Marinkovića za velikih +15

34. minut - Crno-beli vode sa 71:59, Zagorac sa 16 je najefikasniji košarkaš Partizana, dok je Štimac ubacio 19 za Turk Telekom

66:53 - Gotov je i treći period. Prednost Partizana je +13 i sve je bliži plasmanu u narednu fazu Evrokupa

30. minut - Zagorac pravi faul pred svojim košem i šalje gostujući tim na liniju slobodnih bacanja 16 sekundi pre kraja treće četvrtine

29. minut - Trojka Gegića koja može da prelomi meč, cela hala je na nogama posle ovih bitnih poena crno-belih

27. minut - Osmi poen Gagića, a već u sledećem napadu pravi treći faul. Štimac je na klupu ispraćen zvižducima navijača

26. minut - Novi poeni Štimca, 19 ove večeri za novi tajm-aut, ali ovoga puta ga je zatražio strateg domaćih košarkaša

25. minut - Pejdž pogađa važne poene za +10, zatim ponovo Janković poentira što rezultira tajm-autom gostiju

24. minut - Janković polovičan sa linije penala, a Gebrijel pogađa dalekometnu trojku - 51:45

22. minut - Gebrijel poništava trojku Marinkovića i smanjuje na 46:38

43:32 - Poluvreme u Pioniru, a Partizan ima ono što mu je potrebno, čak i više od toga. Prednost od +11 daje za pravo navijačima da se eventualnoj pobedi i plasmanu u TOP 16.

20. minut - Kembel postiže poene posle dužeg vremena za Turk Telekom. Trinkijeri je zatražio tajm-aut na 50 sekundi do kraja prvog poluvremena

18. minut - Veličković se izborio za poziciju u kojoj može da uputi šut i uspeo je da pogodi za +11, a već u sledećem napadu Lejndejl povećava tu prednost na odličnu asistenciju Amara Gegića - 43:30

17. minut - Četiri promašena slobodna bacanja za Đorđa Gagića u ovom meču, dok Štimac postiže svoj 12 poen na utakmici

16. minut - NBA potez u Pioniru: Zagorac sjajno za Bondžu Sija koji sa dve ruke iza leđa zakucava i donosi velikih 37:25. Da li će ovaj momenat prelomiti meč i dati snagu crno-belima za pobedu i plasman u narednu fazu Evrokupa?

14. minut - Deseti poen Zagorca i njegova nova trojka

Rade Zagorac je izuzetno raspoložen
Rade Zagorac je izuzetno raspoložen foto: Starsport©

13. minut - Trojka Zagorca + 7 u korist beogradskog tima - 32:25

25:21 - Završena je prva četvrtina, crno-beli imaju +4 i očekuje se žestoka borba u nastavku odlučujućeg susreta za prolaz u TOP 16 fazu

10. minut - Sjajno zakucavanje Gagića za erupciju u Pioniru, biće ovde "vatre" do kraja susreta

8. minut - Štimac pogađa oba slobodna bacanja za 19:20, dok je u sledećem napadu Veličković postigao koš za novo vođstvo crno-belih

7. minut - Minimalna prednost za ekipu Trinkijerija - 16:15

5. minut - Partizan očekuje trijumf u ovom meču i ima prednost na početku duela

Aleksej Nikolić na meču protiv Turk Telekoma
Aleksej Nikolić na meču protiv Turk Telekoma foto: Starsport©

3. minut - Furiozan početak za Partizan - 9:0

19:55 - Ovacije za Trinkijerija po njegovom izlasku na teren

19:45 - Zagrevanje pred duel sezone

19:30 - Hala Pionir pola sata pred početak meča