PARTIZAN IMA ČELIČNE ŽIVCE: Crno-beli savladali Asvel
Košarkaši Partizana gostuju ekipi Asvelu u okviru 9. kola Evrokupa, Foto: Starsport©

evrokup, 9. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 23:01h

Košarkaši Partizana pobedili su Asvel sa 78:75 u okviru 9. kola Evrokupa.

Tokom cele utakmice ređali su se preokreti.

Početak prve deonice pripao je Asvelu koji je poveo sa 8:6, ali trojka Pejdža donosi preokret pa su crno-beli poveli sa 10:8. Ređali su se reodm koševi Partizana koji je prvu četvrtinu dobio sa 17:12.

Strelci za Asvel
Strelci za Asvel foto: Printscreen/Evrokup

Tokom većeg dela druge četvrtine Partizan je održavao plus pet (35:30 u 19.minutu). Ova deonica je završena nerešenim rezultatom 20:20, ukupno 37:32.

Strelci Partizana
Strelci Partizana foto: Printscreen/Evrokup

Drama je viđena u trećem delu igre. Tokom većeg dela ovog perioda igralo se koš za koš, a Asvel je rešio ovaj period u svoju korist sa 25:19. Bilo je neizvesno i u četvrtom periodu, ali su košarkaši Partizana uspeli da sačuvaju mirnu ruku i čvrste živce i slave sa 78:75.

Najefikasniiji u srpskom timu bili su Markus Pejdž, Džok Lendejl i Aleksej Nikolić sa po 15 poena, a Vanja Marinković je ubacio 11. Kod Francuza najviše koševa postigao je Miro Bilan sa 17 poena, a dvocifreni su bili i Dejvid Lajti i Mantas Kalnijetis sa po deset poena.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

IV četvrtina

40. minut - Vodi Partizan sa 78:75.

39. minut - Smanjuje Asvel na 76:73.

38. minut - Drama u finišu pripada Partizanu koji ima plus tri - 72:69.

36. minut - Prave Francuzi seriju od 6:0 za prednost od 67:65.

35. minut - pokrenuo se i Zagorac, iznudio je faul polse čega je Partizan dao nove koševe za vođstvo od 65:61

33. minut - Trojka Pratizan i plud četitir za goste - 63:59.

31. minut - Koš za koš se igra početkom poslednej deonice - 58:57 vodi Partizan

III četvrtina

30. minut - Ponovo se je preokrenuo Asvel - 57:56.

28. minut - Vođstvo crno-belih - 52:50.

26. minut - Izjednačuje Partizan - 45:45.

24. minut - Ređaju se promašaji Partizana, a Asvel preokreće na 41:40

21. minut - Približavaju se Francuzi, ali trojka Nikolića donosi plus četiri Partizanu - 40:36.

II četvrtina

20. minut - Kakva akcija Gagića i Gegića za nove poene Partizana - 37:32.

19. minut - Pokušavaju Francuzi da se približe Partizanu, ali Beograđani i dalje drže pet poena prednosti - 35:30.

17. minut - Drži tim Andree Trinkijerija plus pet - 31:26 zahvaljujući slobodnim bacanjima Gegića i rampi Lendejla.

16. minut - Lendejl je u mini seriji za 27:24, a Patizan je na plus pet iz slobodnih bavanja Pejdža - 29:24.

14. minut - Serija Francuza, Asvel se približio na poen - 22:23 trojkom Kalnietisa.

11. minut - Gagić siguran sa linije bacanja.

I četvrtina

10. minut - Košem Alekseja Nikolića partizna stiže na 17:10, ali Francuzi uzvraćaju poenom i na kraju četvrtrine je pet poena prednosti za Partizan. Solidan početak Trinkijerijevih izabranika, posebno raduje dobra igra u odbrani.

9. minut - Partizan na plus pet, odbrane su veoma čvrste. Gagić je pogodio oba bacanja za crno-bele, a onda Asvel ne uspeva da pogodi za tri poena. Ostaje 10:15.

8. minut - Bilan pogodio bacanja.

5. minut - Ne ide Radetu Zagorcu na startu. Izgubio je loptu, napravio je prekršaj i zamenjen je. Asvel vodi 8:6. Markus Pejdž je pogodio trojku, njegov peti poen na utakmici, crno-beli vode 9:8, a Trinkijeri je dobio tehničku grešku.

4. minut - Slab početak meča sa obe strane, mnogo promašaja izgubljenih lopti. Asvel vodi 6:4.