Jokić rokao, ali je Denver izgubio! Bogdan solidan u porazu, Bjelica ispod proseka, a Bobi koristi šansu kao i uvek
Nikola Jokić je bio najbolji košarkaš Denvera, Foto: AP

nba liga

Bogdan Bogdanović je za Kingse igrao 33 minuta i ostvario učinak od 11 poena, šest asistencija i po tri skoka i ukradene lopte.

Košarkaši Indijane savladali su Sakramento sa 107:97, dok je Denver poražen od Atlante sa 106:98.

Jokić je bio jedan od retkih raspoloženih za igru u svom timu, meč je završio sa 24 poena, 11 skokova i sedam asistencija.

Hokse je do tek šest pobede na 26 odigranih mečeva predvodio Džon Kolins sa 30 poena i 12 uhvaćenih lopti, a pored njega dvocifreni su bili i DeAnre Bembri sa 18 i veteran Vins Karter sa 13 poena.

Bogdan Bogdanović odigrao je solidan meč za Kingse
Bogdan Bogdanović odigrao je solidan meč za Kingse foto: AP

Doskorašnji Karterov tim, Sakramento Kings, poražen je na gostovanju Indijani, a među najboljima u pobedničkom timu bio je Bojan Bogdanović koji je postigao 18 poena, dok je Tadeus Jang imao 20 uz devet skokova.

Nemanja Bjelica je zabeležio šest poena i 12 skokova. Sjajno veče imao je Jusuf Nurkić koji je dabl-dablom od 22 poena i 11 skokova učestvovao u trijumfu Portlanda nad Minesotom 113:105.

Jedino je Demijan Lilard bio bolji od njega sa 28 poena, osam skokova i šest asistencija.

Dvejn Vejd odigrao je jubilarni 1000. meč u NBA ligaškom delu
Dvejn Vejd odigrao je jubilarni 1000. meč u NBA ligaškom delu foto: EPA/Rhona Wise

Dvejn Vejd je u Los Anđelesu igrao 1000. NBA utakmicu u ligaškomd elu sezone. Trebalo je to proslaviti na pravi način, a “Fleš” se pobrinuo zato. Ubacio je 25 poena, postavio rekord po broju ubačenih trojki za poluvreme i vodio njegov Majami do velike pobede nad Klipersima. Uz, verovali ili ne, ovacije domaćih navijača.

Sa druge strane, bio je ovo tek drugi poraz u 11 mečeva na domaćem terenu ekipe Bobana Marjanovića i Miloša Teodosića. Došao je kao proizvod očajne poslednje četvrtine u kojoj su Klipersi ubacili osam, a primili 30 poena.

Marjanović je ponovo bio starter postigao je 8 poena, s obzirom da je Marčin Gortat opet ispao iz rotacije kako bi se odmorio. Bobi, kao i uvek, nije razočarao. Teodosić nije igrao.

Dalas – Hjuston 107:104

Indijana – Sakramento 107:97

Atlanta – Denver 106:98

Klivlend – Vašington 116:101

Njujork – Bruklin 104:112

Čikago – Boston 77:133

Memfis – LA Lejkers 88:111

Portland – Minesota 113:105