JOKIĆ DIGAO CELU PLANETU NA NOGE: Srbin odigrao MAESTRALNO, Nagetsi pobedili Toronto u Kanadi! (VIDEO)
Nikola Jokić je odigrao sjajnu utakmicu, Foto: AP

nba liga

Ovo je bio 18. tripl-dabl Jokića u karijeri

Objavljeno: 09:11h

Nikola Jokić je sinoć zapalio sve prave NBA fanove na svetu: protiv Toronta je u Torontu odigrao jednu od najboljih partija u karijeri i vodio je Denver Nagetse do pobede od 106:103.

Denver je sada prvi na Zapadu, sa skorom od 16-7.

Srbin je već u prvom poluvremenu, sa 14 poena, 10 asistencija i 5 skokova, najavio spektakl, ali prava Jokićeva moć došla je do izražaja kad se lomio rezultat, na samom kraju utakmice.

Nikola je meč završio sa tripl-dablom - 23 poena, 11 skokova, 15 asistencija i 2 ukradene lopte za 36 minuta, uz šut 8-13 iz igre (0-1 trojke) i 7-8 sa linije slobodnih bacanja.

U Denveru su odlični bili i Džamal Marej sa 21 poenom, 7 skokova i 8 asistencija, te Huančo Ernangomez i Malik Bizli sa po 15 poena, a najbolji kod Reptorsa bio je Kavai Lenard sa 27 poena.

Denver je na poluvreme otišao sa 12 poena razlike, ali Toronto je uzvratio u 3. i 4. četvrtini i timovi su u završnicu ušli izjednačeni.

Jokić je tada uzeo stvari u svoje ruke, i serijom odličnih poteza na kraju doneo trijumf u Kolorado.

U poslednjem napadu, pri rezultatu 103:103, Jokića je prvo faulirao Ibaka, bez lopte, a Srbin je ubacio jedno bacanje, da bi zatim pogodio najneverovatniji šut za tri poena, ali pošto je već bio fauliran, pa se trojka sa 9 metara nije računala.

U poslednjem napadu Kajl Lauri je promašio trojku za produžetak.

- Mnogo nam znači što smo pobedili najbolji tim na Istoku - rekao je Jokić posle utakmice.

Stigle su i velike pohvale na račun Srbina.

- On radi sve. Dodaje, hvata lopte, vodi loptu. Sve ume, osim da skače - našalio se saigrač Džamal Marej.

- Nadao sam se da ćemo moći malo da ga ometemo sa više pritiska. Ali on je znao kako da se nosi s tim. Stvarno smo ga dobro čuvali, pogotovo kad je lopta bila kod njega, ali on se nije obazirao - priznao je trener Reptorsa Nik Nurs.

Loša stvar za Nagetse na ovoj utakmici je što im se povredio startni bek Geri Haris (pao je na kuk), i pridružio Vilu Bartonu, Majklu Porteru, Ajzeji Tomasu i Džeredu Vanderbiltu, koji su svi na "bolovanju".