BOGDAN DOMINIRA NBA LIGOM: Pali i Pejsersi, Srbin junak pobede Sakramenta! (VIDEO)
Bogdan Bogdanović u igru ulazi sa klupe, Foto: EPA/John G Mabanglo

nba liga

Bogi je imao izuzetan učinak na ovoj utakmici

U dramatičnoj utakmici u Kaliforniji Sakramento Kingsi su pobedili Indijana Pejserse sa 111:110 i nastavili da vode žestoku borbu za plej-of u Zapadnoj konferenciji NBA lige.

Na 16 sekundi pre kraja, pri rezultatu 110:109 za Pejserse, DeAron Foks je krenuo u solo napad, promašio, ali tu se našao Vili Koli-Stajn i zakucao i loptu i Indijanu u koš, postavivši konačan rezultat (Indijana je posle promašila dva šuta za vođstvo).

Najbolji pojedinac u redovima Kraljeva bio je naš Bogdan Bogdanović sa 20 poena (šut iz igre 7-12, 3-6 za tri poena, 3-3 bacanja), 2 skoka, 6 asistencija i 2 ukradene lopte za 31 minut.

Drugi Srbin u Sakramentu, Nemanja Bjelica, počeo je utakmicu i za 20 minuta ubacio 13 poena (šut 6-12 iz igre, 1-4 trojke), uz 6 skokova, po jedan skok i blokadu.

U Sakramentu su odlični još bili Koli-Stajn sa 17 poena i 13 skokova i Badi Hild sa 18 poena, 5 skokova i 4 asistencije.

Najefikasniji igrač Indijane bio je Hrvat Bojan Bogdanović, koji je postigao 27 poena.

Kod Pejsersa ponovo nije bilo njihovog najboljeg igrača, Viktora Oladipa, koji je propustio sedmu utakmicu u nizu zbog povrede kolena.

Sakramento već u utorak ima šansu da nastavi pobedničku seriju, pošto gostuju kod Kokoškova u Feniksu.