EVROPO, SPREMI SE, PARMA SE NE ŠALI: Žervinjo i Alveš uspavali Zvezdinog dželata!
Žervinjo nastavlja da nosi Parmu, Foto: EPA

Serija A, 13. kolo:

Može li povratnik u Seriju A do mesta koje vodi u Evropu?

Fudbaleri Parme savladali su na svom ,,Enio Tardiniju” ekipu Sasuola sa 2:1 (2:1) u okviru 13. kola italijanske Serije A.

Parma se ove sezone vratila u Seriju A i i to u velikom stilu. Zabeležili su šestu pobedu u sezoni, a danas su uspeli da savladaju veoma neugodni Sasuolo i tako se nađu među ekipama koje se bore za Evropu naredne sezone.

Meč je otvoren golom u 6. minutu. Fudbaler iz Obale Slonovače je prvo fantastično šutirao nakon dodavanja Barilje, međutim golman Andrea Konsilji je uspeo da spreči tu loptu da uđe u gol, ali je Žervinjo ipak bio dovoljno brz da ga na kraju savlada za vođstvo domaćih.

Prednost je duplirao kapiten Bruno Alveš nakon gužve posle kornera, a konačan rezultat postavljen je već u 35. minutu kada je Kuma Babakar smanjio na 2:1 posle jedanaesterca.

Do kraja meča, tempo je malo opao, šansi nije bilo previše i domaći su stigli do velika tri boda.

Ovom pobedom, Parma je stigla do šestog mesta sa 20 bodova, dok je Sasuolo osmi sa bodom manje.

Udineze - Roma 1:0 (Pol 54')

Juventus - SPAL 2:0 (Ronalso 29', Mandžukić 60')