DALEKO JE TOP 16: Valensija slavila u Pioniru, crno-beli nisu iskoristili svoju šansu!
Košarkaši Partizana izgubili su od Valensije u 8. kolu Evrokupa, Foto: Starsport©

evrokup, 8. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:27h

Košarkaši Partizana poraženi su od Valensije u 8. kolu Evrokupa rezultatom 69:61.

Ovim porazom su crno-beli još dalje od plasmana u narednu fazu takmičenja, ali teorija još postoji. Nisu dobro počeli izabranici Andree Trinkijerija pošto su dopustili gostujućoj ekipi da napravi prednost u prvoj četvrtini i drži konce u svojim rukama.

U nastavku su crno-beli zaigrali angažovanije i počeli da igraju mnogo bolje pa su prvu prednost zahvaljujući Gagiću stekli pri rezultatu 30:28. Do kraja prvog poluvremena Partizan je održavao prednost pa se na odmor otišlo pogođenim bacanjima Stefana Jankovića - 36:34.

Rade Zagorac
Rade Zagorac foto: Starsport©

Drugo poluvreme krenulo je serijom ekipe Valensije pa se rezultat vrlo brzo okrenuo u njihovu korist. Džek Lejndejl je bio raspoložen u tim trenucima za domaću ekipu pa je održavao svoj tim u igri. Finiš trećeg perioda pripao je gostima i na poslednji odmor otišli su rezultatom 48:52.

Košarkaši Partizana poraženi su od Valensije
Košarkaši Partizana poraženi su od Valensije foto: Starsport©

Poslednjih deset minuta meča je Partizan pokušao da preokrene u svoju korist, pa su serijom od 9:0 zapretili Valensiji i digli Pionir na noge, ali iskusna do skora evroligaška ekipa je znala kako da odgovori Partizanu, pa su svojim zaslugama i greškama domaćih igrača preokrenuli rezultat u svoju korist i zasluženo slavili na kraju.

Sledeći meč crno-beli igraju u Francuskoj protiv Asvela, a Valensija ide na noge Zenitu.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Kraj meča: Partizan - Valensija 61:69

40. minut - Van Rosom postiže trojku kojom stavlja tačku na ovaj meč

37. minut - Gagić poenima prekida seriju Valensije - 59:64

35. minut - Gosti nisu podlegli pritisku sa tribina i ponovo su stekli prednost koju čini se neće ispustiti do kraja meča. 12:0 je serija Valensije.

32. minut - Furiozan početak poslednje deonice za Partizan - 57:52

30. minut - Valensija je u na kraju treće četvrtine ponovo u prednosti - 48:52

27. minut - Lejndejlu se baš igra večeras, upisao je i 12 poen na meču

25. minut - Markus Pejdž vraća vođstvo svom timu

24. minut - Španski tim ima prednost od 40:42

Kraj prvog poluvremena: Partizan - Valensija 36:34 - Crno-beli mogu da budu zadovoljni posle prvog dela. Gubili su čitavu prvu četvrtinu, pa su u nastavku zaigrali mnogo bolje i stigli do prve prednosti na meču. U poslednjem napadu Janković je pokušao da atraktivno zakuca, ali je fauliran pa je do kraja poluvremeno ostalo samo da šutira dva bacanja koja je je pogodio za prednost od +2.

20. minut - Nerešeno u Pioniru - 34:34

18. minut - Dubljević postiže novu trojku, serija Valensije od +6

16. minut - Gagić donosi vođstvo Partizanu, odlična igra crno-belih u drugoj četvrtini - 30:28

13. minut - Pogađa Tomas za 21:26

10. minut - Podnošljiv minus Partizana posle prve deonice - 18:22

Vanja Marinković u Hali Pionir
Vanja Marinković u Hali Pionir foto: Beta

8. minut - Smanjuju crno-beli na 16:19. Vraća se Partizan u igru

6. minut - Zakucavanje Lejndejla, +7 za košarkaše Valensije. U igri su Zagorac i Nikolić

5. minut - Sjajna asistencija Marinkovića za Lejndejla, crno-beli smanjuju na 13:8, ali u sledećem napadu Dubljević zakucava i povećava prednost gostiju

4. minut - Valensija je bolje otvorila meč i napravila početnu prednost od 13:4, Trinkijeri je zatražio tajm-aut

19:00 - Utakmica je počela

18:45 - Aplauzi za trenera Trinkijerija i himna Partizana

18:40 - Tribine Pionira pre početak meča

18:10 - Tabela Evrokupa pred 8. kolo: