PARTIZAN NE UME DA IZGUBI KAD JE TRINKIJERI NA KLUPI: Crno-beli slavili u jadranskom klasiku!
Košarkaši Partizana, Foto: Beta/Branislav Božić

ABA LIGA, 7. KOLO

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratiti uz naš lajv - blog

Objavljeno: 20:53h

Od kada je Andrea Trinkijeri na klupi Partizana crno-beli ne znaju za poraz. Parni valjak je pod italijanskim stručnjakom došao do treće pobede. Ovoga puta u dvorani "Aleksandar Nikolić" bili su bolji od Cibone rezultatom 86:67.

Očajno su crno-beli otvoroli meč, cCbona je sjajno šutirala iz igre i napravila 12:0. Ipak, brzo se Partizan probudio i do kraja poluvremena uspeo da preokrene stvari u svoju korist.

Zagorac je u trećoj četvrtini trojkama presudio Hrvatima i od tada je krenula raposdija igre Trinkijerijeve ekipe.

Poslednji kvartal doneo je još bolju igru crno-belih kojima je ovo četvrta pobeda u ABA ligi.

Andrea Trinkijeri
Andrea Trinkijerifoto: Starsport©

Najefikasniji u Partizanu bio je Rade Zagorac sa 15 poena, dok je kod gostiju nabolji bio Filip Bundović sa 10.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite na našem lajv blogu.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Vodi Partizan sa 66:54! Najbolja deonica za Trinkijerijev tim, kraj četvrtine obeležila je fenomenalna trojka Radeta Zagoraca sa osam metara!

POLUVREME: Mnogo bolje su odigrali crno-belu u drugoj deonici, značajno je Partizan podigao nivo igre, napraio je seriju 25:0, imali su i dvocifrenu prednost, ali na kraju je poluvreme završeno - 45:40.

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Očajno su crno-beli otvoroli meč. Cibona je sjajno šutirala iz igre i napravila 12:0. Partizan se probudio zahvaljujući trojkama Pejžda u zavšnici deonice i smanjio veliku prednost, koja je u jednom trenutku bila čak plus 15 za Cibonu - 23:23.

19:00 - Počela je utakmica u hali "Aleksandar Nikolić".