EL: Real otkinuo Budućnost, Armani je hit sezone, Bajern i Olimpijakos upisali nove pobede!

4. kolo

Na programu su mečevi 4. kola Evrolige

Nova pobeda za izabranike Dejana Radonjića u Evroligi.

Drugi trijumf u novoj sezoni za Bajern ostvaren je protiv Baskonije 77:71.

Vođstvo iz prve četvrtine, momci Dejana Radonjića uspeli su da čuvaju do kraja meča i sigurnom igrom dođu do važnog trijumfa. Najveću prednost Bavarci su stvorili u poslednjoj četvrtini kada su došli do +16, ali je Baskonija uspela da istopi tu prednost u finišu susreta.

Od srpskih košarkaša u dresu Bajerna Vladimir Lučić je zabeležio devet poena, a Stefan Jović sedam, uz četiri asistencije, dok se Nemanja Dangubić nije upisao. Najefikasniji bio je Derik Vilijams sa 22 postignuta poena. U gostujućem sastavu istakao se Vensan Pojrije sa 24 poena.

Ovom pobedom, Bajern je stigao do skora od 2-2, dok je Baskonija na 1-3.

Vladimir Micov
Vladimir Micov foto: EPA / Andrej Cukić

Armani iz Milana je ostvario novu pobedu, pošto je u dramatičnom meču bio bolji od Himkija i savladao ga minimalnim rezultatom 81:80.

Moskovljani su bili nadomak prvog trijumfa, ali su domaći uspeli u zadnjem minutu da preokrenu meč i upišu treću pobedu.

Vladimir Micov je postigao 6 poena za tim Armanija, dok Nemanje Nedovića nije bilo u sastavu. Najefikasniji igrač na utakmici bio je Miki iz tabora gostiju sa 26, Šved je upisao 19, dok je u pobedničkom sastavu Džejms ubacio 25 poena.

Vasilis Spanulis
Vasilis Spanulis foto: EPA / Georgia Panagopoulou

Olimpijakos je savladao košarkaše Makabija u Atini rezultatom 88:77.

Ovo je treća pobeda za crveno-bele momke, dok ekipa iz Izraela ima tri poraza.

Spanulis je bio najefikasniji u svom timu sa 16 poena, dok je Milutinov ubacio samo 2 poena na meču. U gostujućem sastavu istakao se Kejn sa 22 poena.

Košarkaši Budućnosti doživeli su poraz
Košarkaši Budućnosti doživeli su poraz foto: aba-liga.com

U poslednjem meču dana madridski Real je uništio Budućnost i slavio rezultatom 89:55 što je najubedljivija pobeda dana.

Madriđani su maksimalni posle četiri odigrana meča, dok ekipa iz Podgorice ima sve poraze.

Rendolf i Kerol su za Real ubacili po 11 poena, dok se u timu Budućnost najviše istakao Gordić sa 13.