CRNO-BELI U SERIJI PORAZA: Asvel zasluženo slavio u Pioniru, Partizan u krizi!
Košarkaši Partizana nastavljaju takmičenje na evropskoj sceni, Foto: Starsport©

evrokup, 4. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Košarkaši Partizana izgubili su francuskog Asvela sa 89:78 četvrtog kola Evrokupa.

Francuski tim je od samog starta imao prednost koja je vremenom rasla, a Partizan je nekoliko puta pokušavao da se vrati u meč, ali bezuspešno.

Ovo je treći poraz u Evrokupu košarkaša Partizana i u četiri odigrana meča imaju samo jednu pobedu. Asvel je zabeležio i treći trijumf u evropskom takmičenju.

Najefikasniji je bio Kaudi sa 21 poenom, Noa ga je pratio sa 14, dok je Lendejl postigao 12 koševa za ekipu Partizana.

Meč je obeležio debi Stefana Jankovića u crno-belom dresu što su navijači pozdravili aplauzom u više navrata.

Sledeći meč tim Nenada Čanka u Evrokupu igra protiv Turk Telekoma u Turskoj.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

Kraj meča: Partizan - Asvel 79:88

37. minut - 66:78 - Još tri minuta ostalo je do kraja, Asvel je pred trećom pobedom u Evrokupu

34. minut - 61:69 - Ponovo Janković smanjuje prednost gostiju. Ima još vremena za totalni preokret

31. minut - 60:67 - Janković postiže trojku!

30. minut - 54:67 - Košarkaši Partizana pokušavaju da se vrate u meč, ali im ne polazi za rukom. Asvel i dalje ima prednost. Gotova je treća četvrtina

26. minut - 50:58 - Spušta Partizan prednost Asvela preko Vanje Marinkovića sa slobodnih bacanja

22. minut - 39:50 - Bandža Si sjajno poentira i to su prvi poeni za Partizan u drugom poluvremenu

PAROLA: Grobari obeležili godišnjicu smrti Ivana Perovića

Kraj prvog poluvremena: Partizan - Asvel 37:48

18. minut - 35:44 - Asvel na krilima Noe i Kahudija ima odličnu prednost protiv Partizana

16. minut - 28:38 - Partizan je lošije ušao u drugi period igre, jedino je Markus Pejdž raspoložen u crno-belom taboru

14. minut - 22:31 - Najveća prednost za Asvel na meču

Kraj prve četvrtine: Partizan - Asvel 20:26

10. minut - Francuzi imaju prednost u finišu prve četvrtine, Gagić je postigao 6 poena za Partizan, dok je Noa sa 7 najefikasniji u gostujućem sastavu

7. minut - 11:15 - Pejdž nije uspeo da postigne drugu trojku na meču, Asvel ima prednost

5. minut - 6:12 - Miro Bilan poentira za Asvel

3. minut - 2:4 - Vanja Marinković postiže prve poene za Partizan

19:00 - Meč je počeo!

18:55 - Stefan Janković dobio je ovacije od navijača na predstavljanju igrača pred početak meča, a Grobari su to iskoristili za pogrdnu pesmu upućenu Nebojši Čoviću

18:40 - Tabela grupe C pred početak 4. kola

18:30 - Iznenađenje za navijače koji dođu u Halu Pionir

17:45 - Poslednji meč ova dva tima odigrali su sada već davne 2003. godine u Evroligi, a Partizan je bio uspešniji - 79:71. Ovo je sastav koji je nastupio u tom susretu:

Uroš Tripković, Frederik Haus, Dušan Kecman, Đuro Ostojić, Blagota Sekulić, Kosta Perović, Nenad Krstić, Miloš Vujanić, Vule Avdalović i Nenad Čanak