REGLAND  I FAJE SRUŠILI ANDORU: Zvezda i dalje bez poraza!
Košarkaši Zvezde dočekuju Andoru, Foto: Starsport©

evrokup, 3. kolo

REGLAND I FAJE SRUŠILI ANDORU: Zvezda i dalje bez poraza!

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 21:49h

Košarkaši Crvene zvezde savladali su sa 85:79 špansku Andoru u okviru 3. kola Evrokupa.

Crveno beli su dobro počeli utakmicu i u 6. minutu imali su već 8 poena prednosti (12:4). Gosti iz Andore, koji su u prošlom kolu ubacili čak 110 poena Breši, pokazali su da im je dalekometna paljba jako oružje, pa su serijom 11:2 u kojoj su postigli tri trojke, prvi put na utakmici poveli (15:14).

Gosti su posle prvih 10 minuta imali poen prednosti, a sjajnom igrom na početku druge stekli su osam poena viška (24:16). Naredni minuti protekli su u znaku Džoa Reglanda, koji je vodio Crvenu zvezdu do novog vođstva koje je u 16. minutu iznosilo 31:27. Andora je imala novi odgovor i sa 6 vezanih poena ponovo povela, ali su poslednja tri minuta protekla u potpunoj dominaciji Crvene zvezde. Serijom od 13:0 u kojoj je Aleksa Radanov postigao dve trojke, beogradski klub je došao do sigurnih 44:33 posle prvog poluvremena.

Srpski šampion je na startu drugog poluvremena stigao do maksimalnih +14 (49:35), nakon čega je usledio novi pad u igri i serija Andore od 12 vezanih poena. U odlučujućih deset minuta ušlo se sa vođstvom domaćeg tima 60:58, igrači Andore su držali konstantan priključak, ali nisu uspeli da ponovo dođu do vođstva.

Dva i po minuta pre kraja bilo je 80:74, a nakon gotovo minut i po bez koša sa obe strane Regland je postigao trojku i rešio pitanje pobednika. Trideset sekundi pre kraja Jelinek je imao priliku da donese novu neizvesnost, ali je promašio, a nakon slobodnih bacanja Faje je potavio konačan rezultat.

Regland je sa 24 poena bio najefikasniji, pratio ga je Faje sa 18, dok je Odžo ubacio 10 poena. Jelinek je ubacio 18 poena za goste, Vitington je dodao 13, a Albisi, Šurna i Dilan Enis po 10 poena.

Sledeći meč tim sa Malog Kalemegdana igra protiv Breše u gostima.

KRAJ: Pobeda Zvezde - 85:79

40. minut - Dve greške domaćeg tima koje su mogle skupo da ih koštaju, ali na sreću Andora nije dovoljno koncetrisana za nešto više

40. minut - Zvezda je nadomak pobede! + 9 u poslednjem minutu

36. minut - Veoma važan pogodak za Perperoglua, pa u sledećem napadu Beron pogađa lake poene za 79:72

35. minut - Trojka za Andoru, vraćaju se gosti u igru!

34. minut - Faaajeeee za tri! Trojka Senegalca uz faul! 71:64

33. minut - Čović sjajno upošljava Fajea koji zakucava! Tajm-aut za Andoru

32. minut - Cirbes je ponovo na terenu, Odžo je odradio posao i vratio se na klupu. 63:62

30. minut - Alley-op Čovića za Odža! Kraj treće četvrtine - 60:58

28. minut - Regland je već upisao 20 poena za +5 u finišu treće deonice

27. minut - Odžo postiže bitne poene za 51:47

25. minut - Vratila se ekipa Andore na - 6. Cirbes pravi faul u napadu i vraća španski tim u igru

21. minut - Regland novom trojkom povećava prednost na 47:33

44:33 - Završeno je prvo poluvreme ovog vrlo interesantnog meča sa dosta preokreta. Prednost ima Zvezda, a ono što može da raduje je sjajna igra u finišu druge četvrtine. Sjajni Regland je ubacio 13 poena, Faje 8, Dobrić 7 i Radanov 6. Kod gostiju Jelinek je ubacio 12 koševa.

19. minut - Reglaaaand - trojka!

19. minut - Meč prepun preokreta! Nova serija domaćeg tima za prednost od 39:33, Radanov je upisao šest poena za vrlo kratko vreme

18. minut - Andora sa dve trojke stiže do nove prednosti - 31:33

16. minut - Raspoloženi Dobrić pogađa svoj sedmi poen na meču

15. minut - Zvezda vodi! Serija od 9:0 iz tri napada vraća prednost domaćem timu! 27:26

14. minut - Dobrić pogađa trojku, - 5 za Zvezdu! 21:26

11. minut - Počela je druga četvrina, Jelinek je pogodio trojku uz faul, njegov 9 poen - 16:21

10. minut - Završena je prva četvrtina, a 17:16 vodi Andora. Faje je sakupio 6 poena u domaćoj ekipi, dok je Jelinek trenutno na 5.

Detalj sa meča Zvezda-Andora
Detalj sa meča Zvezda-Andora foto: Starsport©

9. minut - Ponovo se dešavaju neverovatne scene sa semaforom na Zvezdinim mečevima. Prekid i dalje traje, a razlog je to što je timu Milana Tomića dodato još 3 poena na 16 koliko stvarno imaju.

8. minut - Andora se primakla i serijom od 6:0 stigla do 14:12, zatim i povela prvi put na meču

5. minut - Dobar početak Zvezde koja vodi sa 10:4, ali mali broj koševa na startu meča

3. minut - Faje pogađa trojku za vođstvo od 5:2

19:00 - Meč je počeo, na tribinama se nalazi oko 4.000 navijača

18:23 - Deluje po sadašnjem stanju na tribinama da Zvezdaši nisu preterano zainteresovani za meč protiv Andore