PAO JE ZENIT U PAKLU PIONIRA: Veliki preokret Partizana na turbo pogon Zagorca i Lendejla!
Rade Zagorac i Džok Lendejl su predvodili crno-bele, Foto: Starsport©

Evrokup 2. kolo

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 23:39h

Velika, velika pobeda Partizana nad Zenitom 89:82 posle preokreta u drugom poluvremenu i dramatične završnice.

Crno-beli su stigli do prve pobede u Evrokupu ove sezone, nakon što su u prvom kolu poraženi od Trenta u gostima.

Fantastičnih drugih 20 minuta su odigrali izabranici Nenada Čanka, nošeni na krilima Zagorca i Lendejla, ali nikako se ne smeju zaboraviti ni važnih 4 uzastopna poena Gagića u samom finišu utakmice.

Rade Zagorac je postigao 16 poena
Rade Zagorac je postigao 16 poena foto: Starsport©

Prvo poluvreme je bilo vrlo slabo, sa mnogo grešaka u napadu, slabim procentom šuta, problemima na defanzivnom skoku, što je znalački koristila iskusna i kvalitetna ruska ekipa, koja je u nekoliko navrata mogla i da prelomi meč, ali nije uspela.

I onda sredinom treće deonice je krenuo preokret Partizana koji su režirali Lendejl i Zagorac igrom u odbrani, ali i u napadu.

Sjajni Lendejl je postigao takođe 16 poena
Sjajni Lendejl je postigao takođe 16 poena foto: Starsport©

Čak ni kada su gosti napravili u finišu tog perioda novu seriju kojom su se vratili u meč i stigli do vođstva, igrači u belim dresovima nisu posustajali, niti odustajali.

Prve vedete su na momente odmenjivali Nikolić, Bandža Si, Gagić i to je bio recept za trijumf - timska igra pre svega.

GRUPA C

Utorak

Partizan - Zenit 89:82 Asvel - Trento 75:61

Sreda

19.00 Turk Telekom - Valensija

Poenterski crno-bele su predvodili Zagorac i Lendejl sa po 16 poena, a po 12 su postigli Gagić, Marinković i Bandža Si. U poraženoj ekipi se istakao Jutof sa 25, a 16 je dao Rejnolds i 14 Skrab.

Statistika igrača Partizana
Statistika igrača Partizana foto: Printscreen/eurocupbasketball.com
Statistika igrača Zenita
Statistika igrača Zenita foto: Printscreen/eurocupbasketball.com
1 / 8 Foto: Starsport©

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

40. minut - KRAJ! Partizan je pobedio, Pejdž stavlja tačku na pobedu 89:82.

Markus Pejdž
Markus Pejdž foto: Starsport©

38. minut - Gagić u poslednjoj sekundi napada postiže koš za 83:78.

36. minut - Važna trojka Nikolića u ovom trenutku za poravnanje na 78:78.

34. minut - Faul nad Sijem pri šutu za tri poena i preko njega Partizan opet vodi 75:73.

30. minut - Odlična četvrtina crno-belih i šteta što su dozvolili u finišu protivniku da napravi novu seriju, pa će na startu poslednjeg perioda biti nerešeno - 65:65.

Rade Zagorac u kontri
Rade Zagorac u kontri foto: Starsport©

29. minut - Serija Zenita 7:0 po izlasku Zagorca i Nikolića sa parketa, pa je sada samo pola koša prednosti za crno-bele 63:62.

26. minut - Razigrao se u potpunosti Rade Zagorac u ovim trenucima, evo trojke, pa onda asistencija za Lendejla, pa opet trojka i Partizan vodi 61:55.

24. minut - I evo ga Zagorac, dve ukradene lopte u odbrani i Partizan je stigao do vođstva 52:51.

Rade Zagorac
Rade Zagorac foto: Starsport©

24. minut - Opet trojka Džoka Lendejla koja raspaljuje tribine. Rezultat je trenutno 47:51.

22. minut - Džok Lendejl pogađa trojku, kada bi mu se samo još neko priključio. Partizan - Zenit 48:42.

1 / 13 Foto: Starsport©

20. minut - Kontroliše Zenit utakmicu i zato na poluvreme odlazi sa prednošću 46:39.

19. minut - Nesportska sada i na drugoj strani i zahvaljujući tome, igrači Partizana sa linije penala tope prednost gostiju na 39:42.

Markus Pejdž u duelu sa Galom Mekelom
Markus Pejdž u duelu sa Galom Mekelom foto: Starsport©

18. minut - Greške nižu jednu za drugom igrači Partizana u napadu, posle jedne takve Gegića, Pejdž je morao da napravi nesportsku ličnu grešku, a zahvaljujući tome Zenit stiže do prednosti 42:33.

15. minut - Gal Mekel zadaje velike muke odbrani Partizana svojim rešenjima, bilo da su to poeni iz naskoka ili asistencije koje nekako uvek iznenade domaće igrače. Trenutni rezultat 38:29.

13. minut - Obe ekipe igraju u naletima. Samo što su crno-beli stigli do izjednačenja, usledila je serija gostiju iz Rusije 8:0, pa sada vode 34:26, zbog čega Čanak opet mora da traži tajm-aut.

Rade Zagorac u akciji pored Marka Simonovića
Rade Zagorac u akciji pored Marka Simonovića foto: Starsport©

10. minut - Zahvaljujući sjajnoj igri u finišu prve četvrtine i seriji 7:2, igrači Partizana su stigli na samo pola koša zaostatka - 21:22.

8. minut - Zenit izvanredno šutira za tri poena i zahvaljujući tome ima prednost od 6-8 poena konstatno. Trenutno rezultat 14:20.

6. minut - Sada posle tajm-auta Karaševa, opet serija Zenita 7:0 i vraćaju prednost na 10:17.

4. minut - Morao je tajm-autom da reaguje Nenad Čanak i prekine seriju Zenita od 8:0, i to se ispostavilo kao dobar potez. Postigao je poene Lendejl, pa onda presečena lopta i kontra Zagorca za 8:10 na semaforu.

2. minut - Zenit dobro počinje u napadu, prvo dvojka, pa nda trojka. Trenutni rezultat 2:5.

1 / 6 Foto: Starsport©

19.51 - Izlazak košarkaša Partizana na teren.

1 / 4 Foto: Espreso

19.40 - Grobari su spremili vreo doček za Marka Simonovića, dok su igrači Partizana na zagrevanju.