ZAGORAC REŠIO SLOVENCE: Partizan pred punim Pionirom savladao Olimpiju posle prave drame!

aba liga, 2. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Košarkaši Partizana savladali su ljubljansku Olimpiju rezultatom 82:79 u 2. kolu ABA lige.

Ceo meč bio je prilično neizvestan, smenjivali su se u prednosti tokom prvog poluvremena, da bi u nastavku Olimpija preuzela inicijativu i vodila u većini trećeg dela, da bi Zagorac proradio i vodio ljutu trku sa Španom iz gostujućeg tabora.

Finiš susreta doneo je pravu dramu u punom Pioniru gde se bolje snašao beogradski tim i trojkom Pejdža i košem Zagorca uz slobodno bacanje, zabeležio drugu pobedu u dva kola.

Košarkaši Partizana
Košarkaši Partizana foto: Printscreen/Twitter/@PartizanBC

Meč je trajao skoro puna dva sata, pa sami možete da pretpostavite koja borba se vodila u "hramu košarke".

Najefikasniji u timu Partizana bio je Zagorac sa čak 26 poena, pratio ga je Pejdž sa 13, kao i Marinković sa 12, dok je u Olimpiji najraspoloženiji bio Špan koji je ubacio poena 24, a Džons je sakupio 12.

Sledeći meč tim iz Beograda igra protiv Mornara u gostima, a Olimpija dočekuje Zadar.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

30' - Izjednačeno u Pioniru - 56:56. Neizvesna treća četvrtina je za nama. Raspoloženi Zagorac je svojim zakucavanjem verovatno obeležio susret i već sakupio 16 poena, Pejdž je ostao na 10, dok je Špan najraspoloženiji u gostujućoj ekipi sa 18.

21:50 - Na tribinama Pionira nalaze se Milenko Tepić, Miloš Vujanić, Danilo Pantić i Nemanja Miletić.

20' - Olimpija ima prednost posle prvog dela - 34:35. Pad u igri Partizana iskoristili su gosti i na krilima Špana vode na poluvremenu. Pejdž je kod domaćih ubacio 10 poena, a Zagorac 7.

10' - Crno-beli posle prve četvrtine imaju prednost 18:16. Počeli su puleni Nenada Čanka silovito ovaj meč, napravili prednost od 7:3, ali su gosti uspeli da uhvate priključak tokom prve deonice. Pejdž je zabeležio pet poena, dok je Lapornik upisao jedan manje.

21:00 - Meč je počeo, a pre utakmice održan je minut ćutanja za preminulog Dušana Todorovića

20:30 - Podsetimo se mečeva iz prvog kola ABA lige: