Fantastični Murić i Cvetković vodili Partizan do pobede nad Zadrom! (FOTO)

ABA LIGA, 23. KOLO

Možda i odlučujući korak ka opstanku u ABA ligi napravili su crno-beli pobedom nad gostima iz Hrvatske rezultatom 87:76
Objavljeno: 22:57h
Košarkaši Partizana su posle poraza od Budućnosti u prošlom kolu ABA lige pred domaćom publikom u "Pioniru" savladan Zadar
Murić zalepio na poster igrača Zadra, a Pionir je eksplodirao! (VIDEO)
Ovom pobedom crno-beli su napravili veliki korak ka opstanku Duško Vujošević u parteru Pionira na utakmici Partizana i Zadra! (FOTO)
aba-liga.com
Crno-beli su na sredini prve deonice imali "+10", a sličnu prednost su održavali
Zadrani smanjili na "-6". Džikic se uz pankericu opušta pred meč sa Zadrom! (VIDEO) Tih drugih 10 minuta u potpunosti je pripalo gostujućem timu koji je ne samo dobio 27:16, već je u jednom trenutku imao "+8", a rezultat na kraju
45:41 za Zadar.
Polovina treće četvrtine bio je "prelomni trenutak", jer je tu Partizan rukom Džikićevim izabranicima.
Katastrofalan šut za tri poena Zadrana, koji je u finišu iznosio neverovatnih 0/12, 7/15 crno-belih, u velikoj meri doprineo je 10. trijumfu
Prava kanonada Beograđana u finišu dogodila se kada su Vilson, Cvetković i Murić bili precizni iza linije sa tri poena, i tu je meč praktično rešen.
Sjajnu partiju pružili su Edo Murić i Aleksandar Cvetković. Slovenac je postigao 20 (3/4 za dva, 3/8 za tri, 7 skokova i 2 ukradene lopte). Cvetković je meč završio sa 15 poena, ali bez promašaja iz igre U gostujućem timu Kouzi je postigao 19, a Barać mu se pridružio sa 15.
kolu MZT. Košarkaši Partizana priliku da nastave sa sjajnim partijama imaće 13. februara, kada gostuju Tajfunu iz Slovenije.