DOBRO POLUVREME, ALI ŠTA SE ONDA DESILO: Partizan pao u Italiji, a za to je krivac bivši zvezdaš!

1. kolo evrokupa

Vanja Marinković nije mogao sam

Objavljeno: 23:15h

Košarkaši Partizana na severu Italije pretrpeli su poraz od Trenta - 82:73 (17:24, 26:19, 19:15, 20:15) u okviru prvog kola Evrokupa.

Odlično je Partizan otvorio utakmicu, na krilima inspirisanog Vanje Marinkovića stvorili su lepu prednost, ali su dva poslednja minuta u drugoj četvrtini koštala crno-bele prednosti. Italijani su uspeli da izjednače i na odmor se otišlo sa rezultatom 43:43.

Početak treće deonice obeležila je nesmotrenost Đorđa Gagića, koji je napravio peti faul i ostavio svoju ekipu na cedilu. Partizan je ostao sa samo jednim centrom u rosteru, a u nastavku Trento je uveo meč u svoj ritam, crno-beli su izgubili momentum i sve je išlo u korist tima sa severa Italije.

Pokušali su izabranici Nenada Čanka da se vrate preko razigranog Pejdža, ali nije bilo dovoljno da se ugrozi prednost Trenta.

Domaće je do pobede predvodio bivši košarkaš Crvene zvezde i Partizana Nikola Radičević, koji je sa 15 postignutih poena bio najefikasniji u redvodima Trenta.

Kod Partizana se najviše istakao Vanja Marinković (19 poena), Pejdž je ubacio 16, a solidnu partiju pružio je i Lendli (11 poena).

Sva dešavanja na utakmici možete da pratite u našem lajv-blogu.

KRAJ! Partizan nije uspeo da ostvari pobedu na premijeri u Evropi, Trento je zasluženo pobedio.

69:75 - Razigrao se Pejdž

65:71 - Pejdž pogađa, mini serija Partizana, još nešto više od tri minuta igre je ostalo

63:71 - Lendil smanjuje prednost

61:69 - Grešku Zagorca surovo je kaznio Foraji

61:65 - Druga trojka Tota Foraija, ne da se Trento

61:62 - Kakav koš, sjajno - Markus Pejdž pogađa trojku uz faul

KRAJ TREĆE DEONICE! Oporavio se Partizan od velike krize i sada se nalazi samo na minus dva.

58:60 - Trojka Nikolića, vraća se Partizan

55:60 - Lendil ispravlja promašaj Marinkovića, smanjuje Partizan

51:60 - Vraćaju trojku Italijani

51:57 - Trojakaaaa - iz nemoguće pozicije izmislio je Marinković poene i dao veštačko disanje Partizanu

48:56 - Trojka Nikole Radičevića, crno-beli u problemu, Trento nastavlja da igra dobro

48:53 - Novica Veličković i Bondža Si prvi put na parketu

48:51 - Nesmotrenost Đorđa Gagića koji je zaradio peti faul i morao da napusti teren. Partizan ostaje samo sa jednim centrom u rosteru

48:49 - Prvi put Partizan gubi na meču

46:43 - Vodi Partizan, treća trojka Marinkovića iz 4 pokušaja

POLUVREME: Dva loša minuta koštala su Partizan prednosti na kraju prvog poluvremena, ali raduje igra izabranika Nenada Čanka, koji ako odigraju na svom nivou mogu vrlo lako da ostvare pobedu Italiji.

43:43 - Izjednačenje, serija 9:0 za Italijane

43-40 - Vodi Partizan

43:34 - Trojka Marinkovića, prvi dvocifren košarkaš na utakmici

40:34 - Prvi poeni Đorđa Gagića, dobro se gradio Partizanov centar

35:31 -Trojka Pejdža, sedmi poen za Amerikanca

30:27 - Prvi poeni za bivšeg košarkaša Zvezde Nikolu Jovanovića, smanjuje Trento

30:25 - Veoma dobro se snašao Zagorac i ubacio je loptu u obruč

26:17 - Nastavlja Vanja Marinković da muči Italijane

24:17 - KRAJ PRVE DEONICE. Partizan izuzetan, najefikasniji je Vanja Marinković sa 6 poena, a prate ga Pecarski i Pejdž sa po 4 postignuta poena.

Odičnu podršku ima Partizan na severu Italije - grme Grobari, koji su iskoristili priliku da odaju počast nedavno preminulom Dušanu Todoroviću

Lep gest navijača Partizana
Lep gest navijača Partizanafoto: Printsreen

19:13 - Toto Foraj trojkom smanjuje prednsot crno-belih

19:10 - Nastavlja Parni valjak da igra dobro, snažno zakucavanje Pecarskog

14:10 - Vanja Marinković je polovičan sa linije slobodnih bacanja

11:5 - Sjajno igra Partizan, Rade Zagorac pogađa iz tranzicije uz faul

1' - Utakmica je počela - 0:0