I Barsa raznela Partizan za kraj: Crno-beli se vraćaju iz Španije sa 4 ubedljiva poraza i jednom pobedom!

neće je pamtiti po lepom

Završavaju svoj izlet na Pirinejskom poluostrvu ne baš slavno

Objavljeno: 23:00h

Košarkaši Partizana završavaju turneju u Španiji prilično loše, pošto su zabeležili i novi poraz, ovoga puta su izgubili od Barselone rezultatom 101:62.

Protiv Barselone je Partizan bio ravnopravan rival samo u pojedinim trenucima na početku meča. Recimo, u finišu prve četvrtine kada su uspeli da odole napadima Barse kroz reket i odu na prvi mali odmor sa sedam poena minusa.

Do 13. minuta crno-beli su odolevali rezultatski, ali je bilo jasno da gube bilo kakvu kontrolu dešavanja na parketu. Onda je, kako to obično biva u duelima rivala različitog kvaliteta i snage, odjednom „eksplodiralo“.

Ekipa Svetislava Pešića je odletela na plus 20 do kraja prvog poluvremena, na plus 30 do sredine treće četvrtine… Parni valjak nije imao goriva da zaustavi poniranje. Barsa je trojke šutirala na oko 50 odsto uspešnosti, što je neizdrživo za ovaj mladi tim iz Humske.

Očekivano ubedljiv poraz crno-belih koji bi, po povratku u Srbiju, mogao da se pretopi u još jači rad i bolje igre.

Inače, Partizan je ponovo igrao bez Bondže Sija.