Crno beli nižu poraze: Kluž bolji od Partizana u drugoj kontrolnoj utakmici!

Moraće to bolje

Trener Čanak je odlučio da rasporedi jednaku minutažu na sve igrače koji su bili u sastavu

Objavljeno: 21:59h

Košarkaši Partizana su pretrpeli još jedan poraz na startu priprema za novu sezonu.

U utakmici u kojoj Nenad Čanak nije mogao da računa na kapitena Novicu Veličkovića, kao i Aleksandra Aranitovića i Markusa Pejdža, a u kojoj je prve minute upisao juniorski reprezentativac i potencijalno pojačanje crno-belih Uroš Trifunović, Partizan je izgubio do Kluža, rezultatom 68:75

Trener Čanak je rasporedio minutažu na sve igrače koji su bili u sastavu. U takvom odnosu snaga, tokom prve tri četvrtine, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a gosti su do odlučujuće prednosti došli u poslednjoj deonici.

Partizan–Kluž 68:75 (19:17, 23:24, 14:20, 12:14)

Partizan: Si 13, Trifunović, Marinković 10, Gegić 7, Gagić 15, Pecarski 2, Gavrilović, Komanč, Zagorac 6, Lendejl 15, Nikolić

Kluž: Dajks 25, Moldoveanu 11, Murešan, Kalinčenko 5, Izli 6, Torok 6, Rašić 6, Marinov 1, Kuti 2, Stamenković 2, Tir, Vošburn 11

Crno-beli će u utorak otputovati u Španiju gde će odigrati seriju test mečeva. Sledeću proveru, Partizan NIS će imati 5. septembra protiv Baskonije.

BONUS VIDEO: Ovacije Delija za Bena