UZELI SU ONO ŠTO IM PRIPADA! Srpski klinci su prvaci Evrope! Srbijo, stigli su ti novi košarkaški junaci! (FOTO) (VIDEO)

U18 finale Evropskog prvenstva

Sva dešavanja sa ove utakmice mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 23:30h

Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije je u finalu Evropskog prvenstva porazila domaćina turnira, reprezentaciju Letonije sa 90:99 i tako drugi put za redom došla do zvanja šampiona Evrope, dokazavši celoj Evropi, a bogami i svetu, da ne mora da strepi za svoju budućnost kada je košarka u pitanju.

Srbija je krenula silovito i otvorila meč sa 13:3, da bi do kraja četvrtine tandem Pecarski - Petrušev uz pomoć ostatka tima, na konto upisao "orlićima" 32 poena, dok je sa druge strane odbrana zaustavila Letonce na samo 20 postignutih poena.

Igra Letonaca se svodila na šutiranje trojki, dok su srpski centri pod košem pravili velike probleme Letoniji, nateravši ih na veliki broj faulova.

Druga četvrtina i ista slika na terenu. Letonija nije bila ni blizu da ugrozi prednost "Orlića" i njihov krupan korak ka zvanju šampiona"starog kontinenta", jedino što su mogli, jeste da kišom trojki razvesele domaću publiku u hali.

Srbija je nastavila gde je stala a pomenuti tandem je nastavio da puni koš Letonaca! "Orlići" su dominirali u skoku, pogotovo ofanzivnom, pa i kada se dešavalo da promaše koš, dosta često je stvarana druga šansa koja je donosila poene.

Na odmor se otišlo pozamašnom razlikom u poenima (13), pri rezultatu 54:41 u korist Srbije!

A onda je počela treća četvrtina i krenula je ozbiljna kiša trojki od strane Letonaca, koju naša u tom trenutku pogubljena odbrana, nije uspela da zaustavi, pa se prednost za tili čas istopila i činilo se da će meč otići u neizvesnu završnicu.

Pucalo je sa svih strana i ulazilo, dok je publika u hali upala u trans.

Međutim, "Orlići" su se trgli i zajedničkim snagama vratili prednost na 14 poena, preko tandema Petrušev - Pecarski uz pomoć Ilića i Tririfunovića.

Stvorena je lepa zaliha pred ulazak u poslednju deonicu gde je nakon velike borbe, ali i sigurne igre, Sbija postala novi šampion Evrope!!!

Statistika srpskih košarkaša
Statistika srpskih košarkaša foto: Printscreen/fiba.com
Veliko slavlje 'Orlića
Veliko slavlje "Orlića"foto: Printscreen/Youtube/FIBA

LETONIJA - SRBIJA 90:99 - (20:32, 21:22, 24:25, 25:20)

SRBIJA: Petrušev 29, Islamović, Nedeljković, Rutešić, Paunović 17, Trifunović 5, Vasiljević, Pecarski 34 (13 skokova), Lakić 2, Cerovina, Ilić 9, Kuzmanović 3.

LETONIJA: Viksne 7, Žagras 26, Kilps 6, Kuruks 14, Veveris 20, Mezulis, Snipke 8, Šteinbergs, Berkis 2, Bezins 2, Miska 5.

Slavlje na parketufoto: Printscreen/Youtube/FIBA

90:99 - Lakić sa dva pogodka sa slobodnih bacanja zapečaćuje titulu, Srbija je šampion "starog kontinenta"!

90:96 - Trifunović je siguran!!!

90:94 - Sjajan ali-up Petruševa za Pecarskog i prelepo zakucavanje!

79:91 - Pecarski pogađa jedno od dva bacanja, Srbija je sve bliža tituli!

79:90 - Petrušev vezuje četiri poena!

73:86 - Lakić siguran sa linije slobodnih bacanja.

71: 84 - Petrušev se vraća u standardan režim rada i upisuje svoj 25. poen!

65:79 - KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Srbija uspeva da se trgne i vrati prednost od 14 poena, koja je više nego lepa i adekvatna pred početak poslednje deonice!

65:77 - Pecarski nastavlja gde je stao!

65:75 - Trifunović pogađa bitnu trojku!

65:72 - Ilić mu je glavni pomoćnik!

63:70 - Pecarski nastavlja da nosi napad, sa sada već 29 poena!

58:66 - Zatim, Ilić postiže jedno od dva bacanja.

58:65 - Pecarski sjajnim ulazom sa polaganjem na drugi obruč vraća samopouzdanje u igru.

56:63 - Srbija trenutno živi od slobodnih bacanja, Pecarski je bio siguran.

54:60 - Petrušev je trenutno jedini "Orlić", koji može da pogodi koš i održi prednost Srbije.

Pored terena je prisutan i Kristaps Porzingis, koji je prvi Letonac koji je zaigrao u NBA ligi!

51:56 - Letonci prave seriju od 8:0 sa laganim pogotkom za 2 poena i dve vezane trojke, klupa Srbije traži tajm-aut!

43:56 - Petrušev nastavlja da teroriše protivničku odbranu i stiže do svog 19. poena!

41: 54 - KRAJ DRUGE DEONICE! SRBIJA NASTAVLJA DA GAZI, TANDEM PECARSKI - PETRUŠEV NOSE NAPAD SA VELIKOM LAKOĆOM!

39: 52 - Ponovo Pecarski, ovog puta na asistenciju Dalibora Ilića!

35:50 - Nakon mini serije Letonaca, Pecarski upisuje svoj 16. poen na meču.

28:48 - Pecarski uzima novi ofanzivni skok i uz faul postiže koš i dodatno bacanje.

25:41 - Prelepa akcija "orlića", loptu je iz prekida ubacio Paunović na ali-up Petruševu koji lako postiže poene.

Jedan od letonskih košarkaša je udario Petruševa laktom u grlo, nakon čega je naš centar ostao da leži na parketu, pa je morao da napusti igru.

24:37 - Odbrana Letonije nema rešenja za sjajnog Petrušava koji je ovoga puta polovičan sa "slobodnjaka".

22:34 - Petrušev nastavlja da teroriše odbranu u protivničkom reketu, pa je opet sa linije za slobodna bacanja bio siguran 2/2.

Podršku je poslala i reprezentativka Srbije Nevena Jovanović!

KRAJ PRVE ČETVRTINE! SRBIJA DOMINIRA SA POSTIGNUTIH 32 POENA!

Pecarski i Petrušev terorišu odbranu Letonije koja nema rešenje za njih dvojicu, ali generalno i ceo napad Srbije!

20:32 - Sjajan prodor Paunovića, koji uz faul postiže koš i koristi dodatno bacanje!

18:29 - Petrušev biva fauliran, ali koristi samo jedno slobodno bacanje.

13:24 - Pecarski ovog puta siguran sa linije za slobodna bacanja!

11:22 - Pecarski promašuje oba slobodna bacanja, ali na svoj promašaj uzima skok u napadu i polaže loptu u koš!

8:20 - Petrušev je u ovom trenutku preuzeo teret napada na sebe, pa postiže nove poene i uvećava razliku Srbije!

8:16 - Monstruozno zakucavanje Petruševa za ponovo, osam razlike.

3:13 -Srbija je silovito otvorila utakmicu i u prvih tri minuta meča sjajnim napadom i tvrdom odbranom, pa vrlo brzo stiže do osetne prednosti na samom startu meča.

19:45 - Meč je počeo!