PALA ANGOLA: Orlovi na krilima Ristića slomili žilave Afrikance! (FOTO)

TURNIR U KINI

Košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je prvi trijumf na turniru u Kini. Posle startnog poraza od domaće selekcije (71:74), naš kombinovani tim savladao je u Kinšanu reprezentaciju Angole 66:59.

Konačni rezultat ne govori dovoljno koliko su izabranici Jovice Antonića, koji na ovom turniru odmenjuje selektora Aleksandra Đorđevića, bili bolji na ovoj utakmici, jer su njenim većim delom imali dvocifrenu prednost.

Košarkaška rerezentacija Srbije
Košarkaška rerezentacija Srbije foto: Starsport©

Posle izjednačene prve četvrtine Srbija je zaigrala mnogo efikasnije i preciznije u napadu i prvo poluvreme rešila u svoju korist sa 40:30. Još bolje je srpski tim delovao u nastavku utakmice, da bi početkom poslednje deonice poveo i sa 15 poena razlike.

Hala Spens
Hala Spens foto: Starsport©

Prednost bi bila još ubedljivija da srpski reprezentativci nisu imali 26 izgubljenih lopti. Selekcija Angole uspela je u samom finišu da priđe na četiri poena zaostatka, ali je tim koji sa klupe vodi Jovica Antonić, uspeli da odbiju njihov atak i reše utakmicu u svoju korist.

Jovica Antonić i Marko Simonović
Jovica Antonić i Marko Simonović foto: Saša Pavlić Koky

U trećem kolu turnira u Kinašnu reprezentacija Srbije se u ponedeljak od 10:00 časova sastaje sa selekcijom Ukrajine.