SRPSKI KLINCI SE RITNULI I PROSULI MLEKO: Vodili 15 razlike u 3. četvrtini, pa izgubili prvi meč na Eurobasketu!

Loš početak

Naši juniori su imali sve u svojim rukama, ali su ispustili pobedu protiv Litvanije

Juniorska reprezentacija Srbije doživela je poraz u 1. kolu Evropskog prvenstva od vršnjaka iz Litvanije 92:87.

Srpski dečaci starosti do 18 godina nisu dobro započeli kontinentalni šampionat u grupi D.

Izabranici Aleksandra Bućana su ispustili čak 15 poena prednosti do kojih su stigli u trećoj četvrtini nakon izjednačenog prvog poluvremena.

Delovalo je u tim momentima kao da ništa ne može da ih spreči da trijumfuju, odbrana je bila "zategnuta", napad funkcionisao bez greške, ali onda u poslednjem periodu dolazi do umora i zastoja u igri naše reprezentacije.

Litvanci su strpljivo topili našu prednost, postali dominantniji pod košem, koristili greške srpskih igrača i kroz dramu u poslednja dva minuta stigli do pobede.

Koliko je naš tim pao u poslednjoj deonici govori da smo primili čak 34 poena u tom periodu.

Priliku za popravni ćemo imati protiv Velike Britanije u nedelju od 13 časova.

Plasman u osminu finala obezbediće dve prvoplasirane ekipe iz grupe.

SRBIJA U18: Petrušev 20, Islamović, Nedeljković 1, Rutešić, Paunović 14, Trifunović 14, Vasiljević, Pecarski 18, Lakić 2, Cerovina 2, Ilić 9, Kuzmanović 7.

LITVANIJA U18: Adamavičijus 14, Srvidis 17, Valunta, Urbonavičijus, Giedratis 6, Jarumbauskas 19, Venskus 17, Metriks 5, Bergaudas, Jokubaitis 14, Jermolajevas, Vilis.