Veličanstveni Marjanović ugasio Sunca, sjajni Jokić i primena čuvene taktike "Hek d Šek"! (VIDEO)

Srpski centar briljirao u Finiksu

Bivši igrač Zvezde je ostvario dabl-dabl protiv Sansa i bio drugi igrač svoje ekipe. Dejvid Blat je oživeo čuvenu taktiku trenera iz vremena kada je O'Nil bio aktivan igrač

Uh kakva je noć iza nas u NBA ligi i to uz odlične igre srpskih internacionalaca. U strašnom duelu između Denvera i Memfisa slavili su gosti 102:101, San Antonio predvođen našim Bobanom Marjanovićem je uništio Finiks 117:89, dok je Klivlend u derbiju bio bolji od Klipersa 115:102. Fenomenalnu utakmicu odigrali su Nagetsi i Grizlisi u Kolorado, a sve je pucalo na parketu od tenzije i neizvesnosti. Jasno je bilo da je obema ekipama stalo da pobede. Gosti su u većem delu meča imali prednost, a domaći nisu iskoristili priliku preokrenu u poslednjim sekundama. Danilo Galinari je promašio izuzetno težak šut za tri pri rezultatu 100:98 šest sekundi pre kraja i tako srušio nade saigrača i navijača za trijumf. Nikola Jokić je pružio odličnu partiju za 13 minuta koliko je proveo na parketu i postigao 9 poena (2/3 iz igre i 5/5 sa linije penala), a na to je dodao i po 2 skoka, asistencije i ukradene lopte.

Srpski centar je ostvario dabl-dabl učinak za nešto više od 21 minuta na terenu. Postigao je 17 poena (6/10 iz igre i 5/6 sa slobodnih bacanja), a na to nabacio još 13 skokova i jednu ukradenu loptu
Dejvid Blat na DeAndreu Džordanu primenio čuvenu taktiku trenera iz vremena kada je Šakil O'Nil bio aktivan igrač sve faulove praviti nad njim, jer ima očajan procenat šuta sa linije penala
NBA, rezultati 115:102 115:99 101:102
91:88 117:89