MAJSTORICA: Olimpijakos deklasirao PAO! (FOTO)

KOŠARKAŠKA LIGA GRČKE

Olimpijakos je u četvrtom meču slavio na svom terenu protiv Panatinaikosa rezultatom 92:74 tako odveo seriju u peti meč finala grčke lige. Tim Janisa Sfaropulosa kontrolisao je situaciju na terenu od prvog do poslednjeg minuta, a PAO svoju šansu da uhvati priključak nije uspeo da iskoristi krajem treće i početkom poslednje četvrtine.

Na kraju je domaćin u utakmici sa preko 70 faulova uspeo da upiše trijumf i da seriju odvede u peti meč koji će odlučiti prvaka.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džejms Meklin sa 20 poena i 5 skokova, a pratili su ga Brajan Roberts (16 pts, 3 as) i Vasilis Spanulis (13 pts, 3 as). Nikola Milutinov meč je završio sa 2 poena i 8 skokova. U redovima Panatinaikosa istakli su se Majk Džejms (20 pts, 4 sk, 3 as) i Met Lodžeski (16 pts, 4 sk).

Peta utakmica u kojoj će pasti odluka o šampionu Grčke za sezonu 2017/18 na programu je u nedelju od 18 časova.