SAD NIJE BILO IZNENAĐENJA: Fener bez pomoći Srba došao na korak od odbrane titule u Turskoj! (VIDEO)

Žoc pred novim trofejom

"Kanarinci" su napravili "brejk" u Bursi, u četvrtom meču finala protiv Tofaša

Objavljeno: 02:40h

Fenerbahče je dozvolio malo iznenađenje u prošlom meču, ali sada nije. Aktuelni šampion Turske došao je na korak od odbrane tog trona pobedom nad Tofašom u gostima 95:77 u četvrtom meču serije.

Izabranici Željka Obradovića su napravili željeni brejk u Bursi i poveli sa 3:1 u seriji, pa će imati priliku da u narednom susretu pred svojim navijačim osvoje šampionski pehar (finale se u Turskoj igra na 4 pobede kao u NBA prim. aut.).

Iako krajnji rezultat pokazuje ubedljivu pobedu "kanarinaca", oni su se da bi došli do nje prilično namučili, jer iako su do poluvremena imali 15 poena prednosti, domaćin je nošen podrškom sa tribina došao nadomak preokreta.

Ipak, serije gostiju početkom poslednje četvrtine je presudila i ponovo su se odlepili na nedostižnu razliku.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Điđi Datome sa 25 poena uz neverovatan šut za tri poena 5/5 i iz igre 10/11. Pratili su ga Vonamejker i Dikson sa po 15.

U ekipi Tofaša najbolji su bili Henri sa 21 i Kađi sa 18 poena.

Od srpskih igrača niko nije nastupio na ovom meču.

BONUS VIDEO: Izjava Pera Antića posle osvojene titule