ZVEZDA STIGLA DO MEČ LOPTE: FMP nokautiran i u Železniku, crveno-beli na pobedu od trofeja! (FOTO) (VIDEO)

kls, finale/ ii utakmica

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 21:01h

Košarkaši Crvene zvezde su u drugom meču Finalne serije KLS pobedili FMP u Železniku rezultatom 68:62, čime su došli do druge pobede u seriji i samo na korak od još jedne titule prvaka Srbije.

Meč je započet egalom, igralo se koš za koš, sve dok Crvena zvezda nije ušla u seriju promašaja i izgubljenih lopti što je omogućilo FMP-u da napravi osetnu prednost do kraja prve deonice meča i završi prvu četvrtinu u svoju korist rezultatom 20:10.

Stefan Pot
Stefan Pot foto: Starsport©

Zvezda se malo uiozbiljila na početku drugog dela meča, te je stegla odbranu u svom reketun, što je rezultiralo smanjenjem prednosti i generalno boljom igrom crveno-belih, koja je iz minuta u minut topila prednost rivala. Na samom kraju četvrtine Feldin je ušao u seriju (18 poena 7/9 iz igre u prve dve četvrtine) kojom je odveo Zvezdu na odmor sa plusom od pet poena.

Lazić  u prodoru na koš Pantera
Lazić u prodoru na koš Panterafoto: Starsport©

FMP je na kraju Druge deonice meča imao užasan učinak u šutu za tri poena od 1/9, pa je pored lošeg skoka i odbrane ovo bio odlučujući faktor u ispuštanju velike prednosti.

Treću deonicu je otvorio FMP serijom 4:0 ali je onda Zvezda pojačala pritisak što je navelo igrače a na niz grešaka i promašaja pa su crveno-beli za tili čas uzvratili serijom 11:0. Tako se nastavilo sve do samog kraja treće deonice kada se u osnovi igralo koš za koš, ali je to FMP prekinuo serijom poena koja je smanjila prednost crveno-belih na pet, ali je u poslednjoj sekundi Davidovac vratio prednost na sedam poena.

Igrači FMP-a u raspravi sa sudijom
Igrači FMP-a u raspravi sa sudijomfoto: Starsport©

Crveno-beli opet loše otvaraju četvrtinu i to FMP opet koristi i smanjuje prednost protivnika, ali opet ulazimo u period meča kada se igra jako tvrdo i neefikasno pa se bukvalmo igralo koš za koš, a kako se bližio kraj meča sve je bilo jasnije da će crveno-beli odneti i drugu pobedu u seriji.

Nije prošlo bez čarki na terenz
Nije prošlo bez čarki na terenzfoto: Starsport©

Najzaslužniji za prednost Zvezde od 2:0 u seriji bili su Feldin sa 22 poena i Omić sa 15 poena i sedam skokova.

U timu FMP-a najviše su se istakli Zvezdino dete Boriša Simanić sa dabl dabl učinkom od 11 poena i 11 skokova i Dragan Apić sa 14 poena i osam skokova.

Statistika sa današnjeg meča finala
Statistika sa današnjeg meča finalafoto: Printscreen/KLS

Sledeći susret se igra u ponedeljak 11. juna od 20 časova, a domaćin je Crvena zvezda.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog".

62:68 - Lazić sa linije slobodnih bacanja donosi plus šest, minut pre kraja meča, što je na kraju bilo dovoljno za trijumf.

62:65 - Nenadić vraća trojku Dobriću.

Velika borba u reketu Crvene zvezde
Velika borba u reketu Crvene zvezdefoto: Starsport©

54:60 - Opet ulazimo u deo meča gde se igra koš za koš.

50:57 - Davidovac uzima ofanzivni skok i u poslednjoj sekundi deonice povećava prednost na 7 poena.

50:55 - FMP pravi seriju od 5:0.

Panteri u naletu
Panteri u naletufoto: Starsport©

45:55 - Igrase koš za koš.

40:50 - Apić sa linije za slobodna bacanja prekida seriju Zvezde.

38:50 - Lazić pogađa trojku za plus 12, klupa FMP-a traži tajm-aut.

38:44 - Ročesti vraća naveću prednost svog tima.

36:39 - Odžo otvara treću četvrtinu meča.

34:39 - Feldin koji je u ovoj četvrtini izdominirao, postiže trojku uz zvuk sirene.

31:33 - Ročesti donosi prednost crveno-belima posle dugo vremena.

31:31 - Feldin uz faul postiže koš, a zatim sa linije za slobodna bacanja izjednačava rezultat.

27:25 -Omić uzima ofanzivni skok i uz faul Odža postiže poene i dodatno bacanje, klupa FMP-a traži tajm-aut.

Omićevo zakucavanje
Omićevo zakucavanjefoto: Starsport©

27:22 - Omić monstruozno zakucava!

24:18 - Feldin sa sedam vezanih poena ne dozvoljava FMP-u da se odlepi.

22:10 - Serija 12:0 za tim iz Železnika

19:10 - Radovanović trojkom donosi najveću prednost FMP-u, Lazić dobija tehničku.

Velika borba za loptu u reketu
Velika borba za loptu u reketufoto: Starsport©

16:10 - Apić sa dva vezana koša donosi plus šest FMP-U.

8:8 - Davidovac izjednačava rezultat.

8:3 - Odžo čuva svoj koš od Crvene, a Nenadić opet postiže poene i pravi seriju od 6:0 za FMP, Topić traži tajm-aut.