ŽELJKO NA POLA PUTA DO ODBRANE TITULE! Fenerbahče poveo sa 2:0 protiv Tofaša!

Finale turskog plej-ofa

Krenulo je tvrdo ali se na kraju videlo ko je bolja ekipa

Objavljeno: 22:54h

Ekipa Željka Obradovića savladala je Tofaš po drugi put zaredom u svojoj dvorani, ovoga puta rezultat je glasio 86:78 u korist Fenera. Bilo je čupavo u prvih 20 minuta, dobili su domaći košarkaši prvu deonicu sa 19:17, ali je Tofaš prepolovio njihovu prednost do kraja prvog poluvremena. U trećoj deonici meča Fener je dodao gas, pa se u poslednji period igre otišlo razlikom od 12 poena.

Ispostavilo se da je to bilo dovoljno za trijumf, ekipa iz Burse je dobro odigrala poslednju četvrtinu, ali nije uspela da preokrene rezultat, pa je Fener poveo sa 2:0 u finalnoj seriji, koja se igra na četiri dobijena meča. Najbolji u pobedničkom sastavu Vonamejker sa 18 poena, 16 je dodao Naneli, dok je Veseli meč završio sa 15 poena, koliko je upisao i Meli. Marko Gudurić je ostao bez košgeterskog učinka za 14 minuta, upisao je dve asistencije i jedan skok, Nikola Kalinić nije bio u protokolu. U poraženom sastavu po 16 poena upisali su Morgan II, Mehia i Kroker, dok je 13 dodao Keni Kađi.

BONUS VIDEO: Joga Bonito urednika fotografije Espresa