LUČIĆ NAŠTELOVAO RUKU: Bajern savladao Albu u gostima i izjednačio u finalu! (FOTO)

finale nemačke

Treća utakmica finalne serije igra se u nedelju, 10. juna u Minhenu

U drugoj utakmici finala plej-ofa nemačkog prvenstva Bajern je u Berlinu pobedio Albu sa 96:69 (26:9, 18:20, 26:23, 26:17).

Bavarci su izjednačili u seriji na 1:1 i vratili prednost domaćeg terena. Ekipa Dejana Radonjića je već u prvoj četvrtini stekla 17 poena prednosti i potom nije dozvolila domaćinu da ozbiljnije zapreti.

Vladimir Lučić je odigrao meč bez promašaja i postigao je 14 poena (4/4 za dva, 2/2 za tri poena), uz dva skoka. Najefikasniji kod pobednika bili su Kaningem sa 17 i Bartel sa 15 poena, a Stefan Jović je za 23 minuta postigao šest poena, uz 9 asistencija i 5 skokova.

U Albi su bolji od ostalih bili Radosavljević sa 14 i Sikma sa 13 poena.

Treća utakmica finalne serije igra se u nedelju, 10. juna u Minhenu.