PANATINAIKOS SE VRATIO: Pobeda "zelenih" nad Olimpijakosom u drugom meču finala! (FOTO)

GRČKO PRVENSTVO

U trećoj utakmici finalne serije koja se igra u nedelju, 10. juna, domaćin će biti Panatinaikos.

Košarkaši Panatinaikosa su izjednačili rezultat u finalnoj seriji plej-ofa protiv Olimpijakosa na 1:1.

U drugoj utakmici finala, PAO je kao gost savladao gradskog rivala sa 71:66 (27:25, 13:18, 16:7, 15:16).

Panatinaikos je vratio brejk zahvaljujući boljem izdanju u trećoj i prvoj polovini četvrte četvrtine, kada je prekinuo rezultatsku klackalicu i stekao deset poena prednosti.

Najefikasniji kod pobednika bili su Kalatis sa 18 poena, osam skokova i šest asistencija, Džejms sa 17 i Lodžeski sa 13 poena. U ekipi iz Pireja Papapetru je postigao 13 poena, Spanulis 12, a Nikola Milutinov je za 19 minuta imao učinak od pet poena i četiri skoka.

BONUS VIDEO: Ovako su košarkaši i navijači Borca proslavili najveći uspeh u istoriji kluba